NOGOMET

Tea Blaić peticom potopila Rijeku

16.04.2024. 18:33

Suvereno su promarširale kroz najveći grad na Kvarneru, ostavivši suparnice s ukupno 14 golova u mreži. Pionirke su slavile 9:1, a prvo ime bila je Tea Blaić koja se pet puta upisala u listu strijelkinja. Seriju je otvorila je u petoj minuti, nastavila u 11., 24. i 47. minuti te ju finalizirala u 62. U međuvremenu sladak okus proslave pogotka okusile su još i prva »igla« pionirki Donata ove sezone Marija Surjan, u osmoj minuti, Lana Bilaver u 53. te Nika Stojanov u 55. i 59. Bila je ovo daleko najveća pobjeda pionirki ove sezone, kojom su ostale na »otoku« u smislu ljestvice. Donatice su četvrte s pet bodova manje od trećeplasiranog Agrama, odnosno sedam bodova više od pete Istre 1961.

Što su pionirke započele, zaključile su kadetkinje s 5:0. Dopustile su Donatice domaćoj ekipi laganiji uvod, no u 33. minuti pogotkom Ivone Buljat odlučile su da je dosta »igranja«. S minimalnim vodstvo otišlo se i na predah, a u drugom dijelu uslijedio je »poker« pogodaka. Prvo je Magdalena Žunić dva puta tresla mrežu, u 50. i 57. minuti, zatim je Mia Pestić u 71. nastavila prekrasan dan u Rijeci, a minutu kasnije Samantha Alić je stavila točku na »i«.

Izabranice Marijana Buljata igraju jako dobro u kalendarskoj 2024. godini, u kojoj su u četiri susreta upisale tri pobjede i jedan poraz, uz gol-razliku 17:1. Ovim nastupima Zadranke su uvelike u utrci za titulu prvakinja Hrvatske. Trenutačno su treće s tri boda manje od vodećeg Agrama. U 16. kolu zadarske pionirke i kadetkinje dočekuju Međimurje Čakovec.

Pionirke, 15. kolo

RIJEKA1

DONAT9

RIJEKA – Stadion Kantrida. Sudac: Luka Bukša. Strijelkinje: 0:1 Blaić (5’), 0:2 Surjan (8’), 0:3 Blaić (11’), 0:4 Blaić (24’), 1:4 Ćuković (45’), 1:5 Blaić (47’), 1:6 Bilaver (53’), 1:7 Stojanov (55’), 1:8 Stojanov (59’), 1:9 Blaić (62’).

RIJEKA: Volarić, Pasković, Jančić, Štefanić, Ćuković, Chinchella, Conjar, Veljesovski, Mesarek, Krulčić, Kostelić (Stanković, Iskran, Tokić, Miloš, Zec). Trener: Robert Krznarić.

DONAT: Ušalj, Aliničić, Smolić, Bilaver, Rogić, Surjan, Čulina, Blaić, Stojanov, Pavlak, Buljat (Šarić, Dundović, Ivandić, Rajević, Dopud, Yuricek). Trenerica: Antonija Goja.

Kadetkinje, 15. kolo

RIJEKA0

DONAT5

RIJEKA – Stadion Kantrida. Sudac: Dorian Klarić. Strijelkinje: 0:1 Buljat (33’), 0:2 Žunić (50’), 0:3 Žunić (57’), 0:4 Pestić (71’), 0.5 Alić (72’).

RIJEKA: Weiss, Rakitničan (od 64’ Makić Halilčević), Alajbegović, Brusić (od 64’ Vrban), E. Kaštelan, Sedlić, Ćatić, Šenkinc, Sotošek, Šneperger, L. Kaštelan. Trener: Robert Rubčić.

DONAT: Ristovski (od 78’ Zdrilić), Lordanić (od 63’ Leblova), Silic, Alić (od 78’ Deranja), Kanjer, Laća, I. Buljat, P. Buljat (od 78’ Erceg), Žunić (od 58’ Stojanov), Jurjević, Pestić. Trener: Marijan Buljat.