Petak, 29. ožujka 2024

15 C°

Serie A

Rafael Leao s dva pogotka odveo Milan do pobjede nad Lecceom, Ante Rebić odigrao cijeli susret

23.04.2023. 20:26

Peti Milan sada ima 56 bodova, kao i četvrta Roma koja će u ponedjeljak igrati protiv Atalante

Aktualni talijanski nogometni prvak Milan vratio se na peto mjesto ljestvice Serie A rutinskom 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Leccea u susretu 31. kola.

Oba gola na utakmici postigao je najbolji igrač “crno-crvenih” Rafael Leao, prvoga u 40. minuti glavom na ubačaj Tonalija, a drugoga u 75. minuti nakon sjajnog solo-prodora.

Ante Rebić odigrao je čitav susret za Milan koji sada ima 56 bodova, kao i četvrta Roma koja će u ponedjeljak igrati protiv Atalante, a dva više od šestog Intera koji je ranije u nedjelju kao gost uvjerljivo sa 3-0 (0-0) svladao Empoli. Gosti su poveli u 48. minuti susreta golom Romela Lukakua nakon dodavanja Marcela Brozovića. Lukaku je na 2-0 povećao u 76. minuti. Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez dvije minute prije kraja utakmice. Hrvatski reprezentativac Brozović je igrao do 77. minute.

Vodeći Napoli ima 75 bodova, 14 više od drugog Lazija, a 16 više od trećeg Juventusa protiv kojega će igrati u nedjelju navečer.

Lecce je ostao 16. sa 28 bodova, jednim više od 17. Spezije, a dva više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.