HNL

Prvak Dinamo remizirao s novim drugoligašem Rudešem u posljednjem kolu HNL-a

Autor: Davor Petrović

26.05.2024. 20:06

Završni čin prvenstva Dinamu je donio remi protiv Rudeša i dodjelu medalja i trofeja pred punim stadionom. Sergej Jakirović za ovu je priliku u početnu postavu gurnuo svog sina šesnaestogodišnjeg Leona, čiji vršnjaci su istog dana igrali za hrvatsku U-17 reprezentaciju na Europskom prvenstvu protiv Walesa.

Dinamo – Rudeš 3:3 (2:1)

Stadion Maksimir. Gledatelja: 23.809. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 6.

Strijelci: 1:0 Brodić (23′), 1:1 Topić (28′), 2:1 Kaneko (36′), 3:1 Kulenović (52′), 3:2 V. Petković (77′), 3:3 Doležal (86′).

Žuti karton: Ćorić (Rudeš).

DINAMO: Krkalić 6 – Šutalo 6, Bernauer 6, Jakirović 6 – Bulat 6 (71′ Stojković -) – Kaneko 6,5 (64′ Miljak -), Vrbančić 6, Pavić 6, Majić 6 (64′ Sušak -) – Kulenović 6,5 (64′ Emreli -), Brodić 6,5 (71′ Koščević-).

RUDEŠ: Marković 6,5 – Vujanić 6, Mrčela 6, Camara 6 (57′ Šare 6,5), Krušlin 6,5 – Stipić 6 – Topić 6,5, Mašala 6, Ćorić 6 (57′ Doležal 6,5), Latković 6 (57′ Petković 6,5) – Korač 6 (46′ Magđinski 6).

Modri su došli do vodstva u 23. minuti, nakon akcije po desnoj strani koju je prizemnim ubacivanjem u sredinu okrunio Sandro Kulenović, pronašavši usamljenog Frana Brodića čiji je dodir iz prve bio dovoljan za promjenu na semaforu. Samo tri minute kasnije Fran Topić je udarcem s vrha kazenog prostora Rudešu donio kratkotrajno izjednačenje. Naime, sretan gol Takura Kaneka ubrzo je vratio prednost na domaću stranu.

Japanac je s desne strane uputio ubacivanje lijevom nogom u kazneni prostor suparnika, a lopta je pobjegla svim prisutnim igračima i zakoprcala se u mreži. Na početku drugog dijela Brodić je prodorom po lijevoj strani došao u poziciju za vraćanje usluge Kulenoviću kod prvog gola. Tako je i bilo za bijeg na dva razlike.

Činilo se u tim trenucima da će početak slavlja krenuti besprijekorno. Međutim, u 77. minuti sijevnula je odlična akcija Rudeša koju je poentiranjem okrunio Vinko Petković. Nešto kasnije gosti iz zapadnog dijela grada stgli su do novog izjednačenja, preko Jana Doležala u trenucima kada je Leon Jakirović bio van terena u bolovima i nije mogao nastaviti igru. Bilo je to u 86. minuti.