24 C°

HNL

Istra 1961 i Hajduk odigrali bez pobjednika, Perišić pogodio za remi

12.05.2024. 21:55

U posljednjoj utakmici 34. kola HNL-a Istra 1961 i Hajduk su igrali 1-1 (1-1). Domaće je u prednost doveo Salim Fago Lawal (4), a poravnao je Ivan Perišić (42).

Istra je mnogo bolje otvorila utakmicu, njezini brzi ofenzivci stvarali su velike probleme Hajdukovoj obrani pa je u 4. miuti igrač koji je u odličnoj formi Lawal zatresao mrežu. Ekong se odlično okrenuo na 40-ak metara od gola, krenuo okomito prema vratima i zatim pravodobno proigrao Lawala koji je prizemnim udarcem sa 15-ak metara svladao Buljana.

Samo šest minuta Lawal je još jednom svladao Buljana nakon brze kontre, ali pregledom snimke ustanovljeno je kako je asistent Filet bio u minimalnom zaleđu.

Hajduk je poravnao u samoj završnici prvog poluvremena prekrasnim volejom proslavljenog reprezentativca Perišića. Moufi je prejakim ubačajem s desne strane u nezgodnu poziciju stavio Dialla, ali ovaj je uspio glavom spustili loptu prema Perišiću koji je sjajnim udarcem sa 12-ak metara postigao svoj prvi gol za Hajduk.

Treći Hajduk sada ima 62 boda, devet manje od druge Rijeke, a 11 više od četvrtog Osijeka, dok je Istra 1961 osma sa 38 bodova, koliko ima i sedma Gorica.

Dinamo je sa 78 bodova osigurao svoj 25. naslov prvaka Hrvatske, dok je Rudeš ispao sa samo sedam bodova.