ponedjeljak, 6. svibnja 2024

16. kolo

Preokret pionirki Donata, slavile i kadetkinje

24.04.2024. 19:19

Kadetkinje Donata su potvrdile status favoritkinja i uvjerljivo svladale Međimurje Čakovec s 4:0 u 16. kolu Prve lige. Mia Pestić, Petra Buljat, Karla Jokić i Josipa Jurjević svojim su pogotcima donijele bodove za ostanak u utrci za prvim mjestom. Pestić je ove sezone postigla 13 golova i najboljA je strijelkinja Donata. Zadranke su treće s 37 bodova, dva manje od vodećeg Agrama i jedan manje od drugoplasirane Istre 1961.

U derbiju protiv Međimurki slavile SU i zadarske pionirke i to nakon što su gubile 2:0, Tea Blaić je s dva pogotka unutar 20 minuta izjednačila na 2:2, da bi Marija Surjan u 65. minuti pogodila za tri boda Donata. Za Surjan je to bio 11. gol u sezoni, a za njenu ekipu četvrta uzastopna pobjeda te su s 35 bodova na četvrtom mjestu. U 17. kolu Zadranke će biti gošće Hajduka.