10 C°

Talijanski Superkup

Napoli uvjerljivom pobjedom protiv Fiorentine izborio finale Superkupa

18.01.2024. 22:00

RIJAD  Nogometaši Napolija, aktualni prvaci Serie A, plasirali su se u finale talijanskog Superkupa nakon što su s 3-0 u Rijadu svladali Fiorentinu.

Napoli je poveo u 22. minuti golom Giovannija Simeonea, dok je Fiorentina propustila izjednačiti u samom smiraju prvog dijela. Tada je Ikone izveo jedanaesterac, ali je prebacio suparnička vrata.

Cijelo drugo poluvrijeme Napoli je čuvao minimalnu prednost, a onda je u završnici dvoboj odlučio 24-godišnji Alessio Zerbin. Prvo se dobro snašao u 84. minuti te je nakon kornera, iz blizine, ugurao loptu u mrežu za 2-0, dok je dvije minute kasnije sjajno okončao kontranapad i preciznim udarcem naciljao suprotni kut s vrha šesnaesterca za konačnih 3-0.

Povremeni hrvatski reprezentativac Josip Brekalo počeo je utakmicu za Fiorentinu te je zamijenjen u 57. minuti.

U petak će drugu polufinalnu utakmicu odigrati Inter i Lazio, a ujedno je milanski Inter branitelj naslova nakon što je prošle godine pobijedio Milan s uvjerljivih 3-0.