engleska premier liga

Manchester City na krilima čudesnog Haalanda do trijumfa

Autor: Robert Hrkać

08.04.2023. 20:29

Manchester City je na krilima Erlinga Haalanda slavio kod Southamptona rezultatom 4 : 1, smanjivši tako zaostatak za vodećim Arsenalom na pet bodova. Građani su u vodstvo došli u 45. minuti, nakon što je Haaland iskoristio sjajnu asistenciju Kevina De Bruynea, poslavši loptu glavom iza Bazunua.

Na 2:0 je u 58. minuti povisio Jack Grealish, da bi isti igrač asistirao za Haalandov drugi, odnosno Cityjev treći. A kakav je tek to bio pogodak?! Norvežanin je s nekih 7 metara škaricama zakucao loptu u mrežu. To je bio njegov 30. pogodak ove sezone u Premier ligi, a još mu dva nedostaju da izjednači Salahov rekord po broju golova u jednoj sezoni engleskog prvenstva.

Southampton je do počasnog pogotka stigao u 72. minuti preko Mare, dok je dvije minute kasnije Julian Alvarez s bijele točke potvrdio pobjedu momčadi Pepa Guardiole.