TITULA GRAĐANA

Manchester City je ispisao povijest! Građani su novi-stari prvaci Engleske

Autor: Robert Hrkać

19.05.2024. 19:09

Manchester City naših Joška Gvardiola i Matea Kovačića je novi – stari prvak Engleske! Građani su četvrtu prvenstvenu titulu u nizu potvrdili pobjedom u zadnjem kolu na Etihadu protiv West Hama, a pogotke u pobjedi od 3 : 1 zabili su Phil Foden (2x) i Rodri. Počasni gol za Čekićare postigao je Kudus.

Foden je već u 2. minuti fantastičnim udarcem iz daljine probio Areolu, a isti je igrač povisio prednost Građana na 2 : 0 u 18. minuti. Kudus je škaricama vratio nadu Arsenalu, no sve sumnje oko prvaka Engleske otklonjene su u 59. minuti, kada je Rodri prizemnim udarcem probio francuskog vratara.

Arsenal je na svom Emiratesu slavio protiv Evertona 2 : 1, no to nije bilo dovoljno za veliki preokret na vrhu ljestvice.