11 C°

Englesko prvenstvo

Ludi preokret Newcastlea, West Ham je 15 minuta prije kraja vodio 3:1

30.03.2024. 16:35

NEWCASTLE  U prvoj utakmici 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United je velikim preokretom svladao West Ham United sa 4-3 (1-2).

Nakon što je Isak (6-11m) na početku utakmice doveo domaće u vodstvo s bijele točke, do kraja prvog poluvremena su Antonio (21) i Kudus (45+9) kreirali preokret da bi Bowen (47) odmah na startu nastavka pogodio za 1-3.

Taj je rezultat vrijedio sve do 15-ak minuta prije kraja kada je Phillips bio neoprezan u svom kaznenom prostoru te skrivio još jedan kazneni udarac za domaće iz kojgea je Isak (77-11m) smanjio na 2-3. U samoj završnici je junak Newcastlea postao Barnes (83, 90) koji je s dva gola donio konačni preokret.

Ovom pobjedom Newcastle je skočio na osmo mjesto sa 43 boda, jedan više ima sedmi West Ham.

Na vrhu su Arsenal i Liverpool sa po 64 boda, jedan manje ima treći Manchester City.