SP u Kataru

HRVATSKA - BELGIJA 0:0 Hrvatska je u osmini finala Svjetskog prvenstva

Autor: Portal Novi list

01.12.2022. 17:55

Hrvatska nogometna reprezentacija od 16 sati igra ključni susret u skupnoj fazi SP-a u Kataru. Vatrenima je nakon startnog remija protiv Maroka i pobjede nad Kanadom potreban bod protiv Belgije da bi i matematički osigurali prolaz skupine, a pobjedom bi Hrvatska osvojila skupinu.

90+4. minuta KRAJ!! Hrvatska je u osmini finala Svjetskog prvenstva, remi je bio dovoljan Vatrenima da kao drugoplasirani idu dalje (prvi je Maroko, koji je pobijedio Kanadu). Hrvatska će u osmini igrati protiv prvoplasirane ekipe skupine E, što je trenutno Španjolska i velike su šanse da će tako i ostati, ali treba sačekati večerašnji rasplet.

92′ – Gvardiol čisti opasan ubačaj Belgije!

Soccer Football – FIFA World Cup Qatar 2022 – Group F – Croatia v Belgium – Ahmad Bin Ali Stadium, Al Rayyan, Qatar – December 1, 2022 Croatia’s Josko Gvardiol REUTERS/Bernadett Szabo

Četiri minute nadoknade. Hrvatska pred prolaskom skupine!

90′ – Belgija propustila veliku šansu. Lovren je promašio skok i lopta pogađa Lukakua te lreće prema golu, ali Livaković hvata na samoj crti.

66′ – Dendoncker je dobio žuti karton.
64′ – Izlae Livaja i Kramarić, a u igri su Petković i Pašalić.

60′ – Lukaku tuče u skoro prazan gol, ali pogađa vratnicu od koje se lopta preko gol aut linije odbija na drugu stranu.

55′ – Odlična akcija za Hrvatsku, ali Courtois sve brani.

50′ – Hrvatska zaprijetila na gol. Prvo je Kovačić imao priliku, a potom je Sosa uputio opasnu loptu prema golu, ali nažalost previsoko.

46′ – Počelo drugo poluvrijeme!

45′ –  Četiri minute nadoknade!

33′ – Livaja skokom dočekao Sosinu loptu, ali nažalost nije uspio iskontrolirati loptu pa ona nije završila u golu.

18′ – Ipak ništa od penala. Lovren je prije prekršaja bio u zaleđu!

15′ – Kazneni udarac za Hrvatsku.

Soccer Football – FIFA World Cup Qatar 2022 – Group F – Croatia v Belgium – Ahmad Bin Ali Stadium, Al Rayyan, Qatar – December 1, 2022 Croatia’s Luka Modric reacts after Croatia’s penalty was overturned REUTERS/Bernadett Szabo

13′ – De Bruyne napravio odličnu kontru.

11′ – Belgija imala svoju prvu priliku, no naši su loptu poslali iza golka. Sada Belgijci imaju udarac iz kuta.

2′ – Nakon odličnog otvaranja, Hrvatska je opet imala opasan napda, ali su Belgijsci stopirali.

Odmah na početku Perišiću se pružila prilika za gol nkon samo deset sekundi igre, ali je nije realizirao.

16:00 – Krenula je utakmica!

Odsvirane su himne obje reprezentacije i sve je spremno za utakmice. IDEMO HRVATSKA!