Petak, 29. ožujka 2024

17 C°

Serie A

Edin Džeko srušio Napoli na San Siru, Inter nanio prvi ovosezonski poraz vodećoj momčadi Serie A

04.01.2023. 22:53

Marcelo Brozović nije nastupio za Inter zbog ozljede

MILANO  U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Napoli s 1-0 nanijevši lideru Serie A prvi poraz ove sezone.

Pogodak odluke zabio je Edin Džeko u 56. minuti.

Inter je već u 4. minuti imalo lijepu priliku, no Federico Dimarco nije bio precizan. U 26. minuti je domaćin imao novu priliku, ali je Matteo Darmian promašio gol. Prvu veliku priliku Napoli je imao nakon pola sata utakmice, ali je Piotr Zielinski loše pucao. U završnici prvog dijela okušao se i Romelu Lukaku, ali bez uspjeha.

Premda je u prvih 45 minuta bilo nekoliko izglednih situacija pred vratima Andrea Onane i Alexa Mereta niti jedan udarac nije upućen unutar gola. Pogodak smo napokon vidjeli u 56. minuti, kada je Edin Džeko sjajno zabio glavom nakon ubačaja Federica Dimarca. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone.

Napoli je najbliže bio izjednačenju u 90. minuti kada je Giacomo Raspadori pucao unutar kaznenog prostora, no Onana je sjajno obranio. Dodajmo kako Marcelo Brozović nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede.

Inter je ovom pobjedom vratio neizvjesnost u prvenstvo, ali i skočio na četvrto mjesto sa 33 boda, dok je Napoli i dalje na vrhu sa 41 bodom. “Nerazzurri” sada imaju bod manje od trećeplasiranog Juventusa koji je na gostovanju pobijedio Cremonese sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Arkadiusz Milik u sudačkoj nadoknadi.

Poljski napadač je sjajno pogodio iz slobodnog udarca s više od 25 metara. Bila je to sedma uzastopna pobjeda torinske “Stare dame” i to sedma u kojoj Juve nije primio gol.

Fiorentina i Monza su remizirali 1-1, baš kao i Udinese i Empoli. Marko Pjaca nije nastupio za Empoli.