Crveni vragovi bez većih problema nadigrali "šumare", Manchester City i Leeds večeras zatvaraju kolo

28.12.2022. 07:20
Crveni vragovi bez većih problema nadigrali

Večerašnjim susretom kompletirat će se "božićno kolo" na otoku

MANCHESTER Nogometaši Manchester Uniteda svladali su na svom Old Traffordu Nottingham Forest s 3-0 (2-0) u pretposljednjoj utakmici 17. kola engleske Premier lige.

Prvi je mrežu gostiju pogodio Marcus Rashford u 19. minuti, kad je natrčao na povratnu loptu koju mu je uputio Christian Eriksen. Samo tri minute poslije Rashford je asistirao, a loptu u mrežu poslao Anthony Martial.

Nottingham Forestu je u 41. minuti opravdano, zbog zaleđa, poništen pogodak Willyja Bolyja.

U 87. minuti je proradila domaća brazilska veza. Casemiro je bio dodavač, a Fred strijelac pogotka za 3-0.

Manchester United je došao do devete pobjede i s 29 bodova stigao na samo bod zaostatka od četvrtoplasiranog Tottenhama, s time da “Crveni vragovi” imaju i utakmicu manje. Nottingham Forest je doživio deveti ovosezonski poraz i s 13 bodova ostao na predzadnjem mjestu, s bodom više od Southamptona koji je na dnu ljestvice.

Ovo kolo će biti zaključeno danas (21 sat), kad će Leeds United ugostiti Manchester City.

Engleska - 17. kolo
Odigrano u utorak:
Chelsea - Bournemouth      2-0 (Havertz 16, Mount 24)
Man. United - Nottingham   3-0 (Rashford 19, Martial 22, Fred 87)

Odigrano u ponedjeljak:
Brentford - Tottenham      2-2 (Janelt 15, Toney 54 / Kane 65, Hojbjerg 71)
C. Palace - Fulham         0-3 (Reid 31, Ream 71, Mitrović 80)
Everton - Wolverhampton    1-2 (Mina 7 / Podence 22, Ait Nouri 90+5)
Southampton - Brighton     1-3 (Ward-Prowse 73 / Lallana 14, Perraud 35-ag, March 56)
Leicester - Newcastle      0-3 (Wood 3-11m, Almiron 7, Joelinton 32)
A. Villa - Liverpool       1-3 (Watkins 59 / Salah 5, Van Dijk 37, Bajčetić 81)
Arsenal - West Ham         3-1 (Saka 53, Martinelli 58, Nketiah 69 / Benrahma 27-11m)