Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Sve ono što sam promovirao kao reprezentativac, nastajat ću prenijeti u novu ulogu u kojoj jesam - rekao je Vrsaljko
Prvi put nakon što je prekinuo igračku karijeru, bivši “Vatreni” Šime Vrsaljko “debitirao” je u ulozi ambasadora Hrvatskog nogometnog saveza (HNS).
Podsjetimo, Vrsaljko je sredinom svibnja angažiran kao ambasador Saveza te će u toj funkciji predstavljati HNS na događajima u Hrvatskoj i inozemstvu te će davati podršku različitim projektima, programima, inicijativama i aktivnostima HNS-a.
Prvu akciju Vrsaljko je imao na predstavljanju nove himne hrvatske reprezentacije “Najbolja kad je najteže” čiji su izvođači autor glazbe i teksta Tiho Orlić i pjevač Opće opasnosti Pero Galić.
Vrsaljko je bio i među sadašnjim i bivšim igračima koji su “manekeni” u spotu.
“Bilo je to jedno fenomenalno iskustvo, znao sam da će biti dobro, ali ugodno sam iznenađen. Pjesma je emocija, pjesma je hrvatska reprezentacija. Slušajući ovu pjesmu i vraćajući se u igračke dane mogu reći da ova pjesma pokreće, da ova pjesma donosi onu sinergiju koju uvijek krasi reprezentaciju,” rekao je Vrsaljko.
Otkrio je i kako se snašao u ulozi “ambasadora”.
“Počašćen sam prvo kao čovjek, a drugo kao bivši reprezentativac. Velika je to odgovornost, žalio bi se zahvaliti HNS-u na ukazanom povjerenju. Sve ono što sam promovirao kao reprezentativac, nastajat ću prenijeti u novu ulogu u kojoj jesam. Želim prenijeti emociju jer je ona jako bitna u onom što radite.”
Vrsaljko je dodao kako je ozračje u reprezentaciji sjajno, otkrivši kako je njemu s “druge strane”.
“Ozračje je sjajno, to je ono što treba, to nas pokreće. Vjerujem da ćemo biti pravi. Gledajući treninge i boraveći s dečkima u hotelu, imam osjećaj bliskosti i na momente zaboravim da nisam dio igračkog kadra. Pomalo me strah kada krenu utakmice, morat ću zatomit emocije i biti u novoj funkciji,” kazao je.
Vrsaljko je nastupao za hrvatske mlade reprezentacije od svoje petnaeste godine, a za A reprezentaciju je upisao 52 nastupa. S Vatrenima je nastupio na tri europska i dva svjetska prvenstva, uključujući SP u Rusiji 2018. godine kada je bio standardni prvotimac srebrne reprezentacije svijeta.
Karijeru je započeo u zagrebačkom Dinamu (četiri titule prvaka i dva Kupa), a nakon uspješnih epizoda u Genoi i Sassuolu proveo je šest godina u madridskom Atleticu s kojim je osvojio UEFA Europsku ligu te španjolsko prvenstvo. U karijeri je još igrao za milanski Inter i Olympiacos.
najnovije
najčitanije
Nogomet
Utakmica odluke
HRVATSKA-GANA 1:0 Gana na krilima novih igrača kvalitetnije otvorila nastavak susreta
Zadar
PET VIJESTI DANA
PREGLED DANA Sve više upozorenja na stanje u zadarskom zdravstvu: ‘Sve je to posljedica političke trgovine’
Svijet
Katastrofalni potres
U Venezuelu stiglo 1.600 stranih spasilaca. Traje potraga za preživjelima, ponegdje i golim rukama
Županija
otok vir
Postavljeno devet novih tuševa od Radovanjice do Prezide
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Zadar
MARKO ČULINA
35. OBLJETNICA Zapovjednik koji je stvarao 112. brigadu: ‘Najljepše godine života dao sam domovini’
Zadar
Godišnjica smrti
Živi sjećanje na Vedrana: On nije bio samo čovjek iza fotoaparata
Nogomet
borba čarobnjaka