Srijeda, 24. travnja 2024

9 C°

Bundesliga

Bayern šesticom ispratio Schalke iz Munchena, Dion Drena Beljo dvostruki asistent u porazu Augsburga

13.05.2023. 18:02

Josip Juranović je odigrao cijeli susret za Union koji je svladao Eintracht

BERLIN  Nogometaši minhenskog Bayerna pobijedili su na svom terenu Schalke s 6-0 u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige, dok je Dion Drena Beljo bio dvostruki asistent u porazu Augsburga.

Bavarci su ogromnom pobjedom nad davljenikom Schalkeom povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Strijelci za Bayern bili su Thomas Müller u 21., Joshua Kimmich iz jedanaesterca u 29., Serge Gnabry. u 50. i 66., Mathis Tel u 80. i Nusair Mazraoui u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bayern je na prvom mjestu ljestvice sa 68 bodova, četiri više i utakmicom više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Schalke je na 16. poziciji sa 30 bodova.

Bochum je kao domaćin svladao Augsburg 3-2, a Beljo je upisao dodavanje za oba gola gostiju. Prvo je u 29. minuti asistirao Meieru, a 85. minuti Yeoboahu. Augsburg još nije osigurao ostanak, 13. je s 34 boda, tri više od Bochuma, koji je 15. s 32 bodom.

Union Berlin je kod kuće pobijedio Eintracht s 4-2. Sheraldo Becker je bio junak dvoboja jer je zabio u 36. i 38. minuti, a još dvaput je asistirao. Strijelci za Union Berlin još bili su Kevin Behrens u petoj,te Aisa Laidouni u 80. minuti, dok su golove za Eintracht postigli Manuel Gulde u 56. i Vicenzo Grifo iz jedanaesterca u 70. minuti. Union Berlin je na trećem mjestu sa 59 bodova, a peti je Eintracht sa tri boda manje. Josip Juranović je odigrao cijeli susret za Union.

Pobjedu je kod kuće upisao i Eintracht koji je svladao Mainz 3-0, golovima Daichija Kamade iz jedanaesterca u 18. minuti, Butea u 40. i Koloa Muanija u 59. minuti. Za domaće još ne igraju Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić.

Eintracht je osmi sa 16 bodova, a Mainz je deveti s bodom manje.

Wolfsburg je bio bolji od Hoffenheima s 2-1, a Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret za goste.

Bayern  6 Müller (21), Kimmich (29pen), Gnabry (50, 65), Tel (80), Mazraoui (90+2)