Petak, 29. ožujka 2024

La Liga

Barcelona pobjedom kod Girone povećala prednost nad Realom, ozljeda Dembelea

28.01.2023. 19:03

Nogometaši Barcelone u 19. kolu španjolskog prvenstva slavili su 1-0 na gostovanju kod Girone i povećali svoje vodstvo na tablici.

Radost zbog petnaeste pobjede i potvrde vodstva na tablici donekle je pokvarila ozljeda Ousmanea Dembelea. Francuski napadač napustio je teren u 25. minuti zbog bolova u mišiću lijeve noge, a ovo mu je prva ozljeda od dolaska trenera Xavija Hernandeza u studenom 2021. godine.

Barcelona je imala popriličnih problema u napadu nakon izlaska Dembelea s terena, jer su u postavi nedostajali Ferran Torres i Robert Lewandowski. Zabila je praktički iz jedine prilike kada je u 61. minuti Pedri je iskoristio dodavanje Jordija Albe i lošu intervenciju vratara Girone Paula Gazzanige.

Barcelona se ovaj tjedan ponovno suočava s dva testa. Prvog veljače igrat će zaostalu utakmicu LaLige kod Betisa, a sljedeće nedjelje ugostit će Sevillu.

Katalonci imaju šest bodova više i utakmicu više od Reala.

1. Barcelona          18 15  2  1  37:6   47
2. Real Madrid        17 13  2  2  38:16  41
3. Real Sociedad      18 12  2  4  28:18  38
4. Atletico Madrid    18  9  4  5  27:16  31
5. Villarreal         18  9  4  5  21:13  31
6. Betis              17  8  4  5  19:14  28
7. Osasuna            18  8  4  6  18:17  28
8. Athletic Bilbao    18  7  5  6  25:19  26