9 C°

FANTASTIČAN NASTUP SVRAKA

Newcastle zabio osam komada Sheffield Unitedu

24.09.2023. 19:49

Nogometaši Newcastle Uniteda u susretu su 6. kola engleskog prvenstva kao gosti ponizili Sheffiled United svladavši ga sa 8-0 (3-0).

Svih osam pogodaka postigli su različiti igrači “svraka”, u strijelce su se upisivali Longstaff (22), Burn (31), Botman (35), Wilson (56), Gordon (61), Almiron (68), Bruno Guimaraes (73) i Isak (87).

Ovime je Newcastle izjednačio svoju najveću prvoligašku pobjedu u povijesti 1999. je također sa 8-0 svladao drugi klub iz Sheffielda Wednesday, dok je Sheffield Unitedu ovo najteži ligaški poraz u klupskoj povijesti.

Newcastle je osmi s devet bodova, dok je Sheffield pao na dno s jednim bodom.

Ranije u nedjelju su u velikom londonskom derbiju Arsenal i Tottenham Hotspur igrali 2-2 (1-1). Domaći “topnici” dva puta su vodili, oba puta nakon velikih pogrešaka gostujućeg stopera Romera koji je u 26. minuti postigao autogol, a početkom nastavka igrajući rukom skrivio kazneni udarac kojega je u pogodak u 54. minuti pretvorio Saka. No, gostujuće “pijetlove” oba je puta u egal vraćao kapetan Son, prvi put u 42., a drugi u 55. minuti. Nakon ovog remija oba su kluba pala na ljestvici, Tottenham s drugog na četvrto, a Arsenal s četvrtog na peto mjesto, a imaju po 14 bodova. Preskočili su ih Liverpool i Brighton and Hove Albion domaćim 3-1 pobjedama protiv West Ham Uniteda, odnosno Bournemoutha.

Strijelci za Liverpool bili su Salah (16-11m), Nunez (60) i Jota (85), dok je precizan za West Ham bio Bowen (42). U Brightonu je domaće do pobjede vodio Mitoma (46, 77= s dva gola uz autogol Kerkeza (45+2-ag), dok je Solanke (25) doveo goste nakratko u prednost.

Liverpool je drugi sa 16 bodova, dva manje od vodećeg Manchester Cityja, dok je Brighton treći sa 15 bodova.