ATP FINALE

Mektić i Pavić u finalu završnog turnira sezone!

Autor: Zadarski list

19.11.2022. 21:00

Hrvatski teniski par, Nikola Mektić i Mate Pavić pobjedili su par Glasspool i Heliovaara rezultatom 6:4, 6:7 i 10:6, te stigli u svoje deveto finale ove sezone.

Krenulo je jako dobro, prvi set je naš par s lakoćom uzeo. Drugi set je bio vrlo izjednačen, a u “tie-breaku” su se bolje snašli Glasspool i Heliovaara.

Cijela sezona stala je u “tie- break” u zamjenu za treći set, kojeg su naši tenisači otvorili loše. Dozvolili su protivnicima da povedu s 2-0. Nakon toga uslijedila su 4 uzastopna poena za Hrvate i odmah se lakše disalo. Malo kasnije napravljen je još jedan “mini break” i stvorene su 4 vezane meč lopte.

Važno je za istaknuti da naš par niti jednom nije izgubio svoj servis tijekom meča.

U finalu čekaju ih Ram i Salisbury, koji su ranije prešli svoju polufinalnu prepreku. Oba finalna para do ovog su finala došli bez poraza na turniru.