ZADAR 87

FALCONS 55

(28:14, 23:9, 19:9, 17:23)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Frane Lovrić, Fabijan Dodig.

ZADAR: Budija 7, Božić 11, Prtenjača 13, Stipić 7 (1-2), Mijić, Brnas 22, Marieta Lisica 2 (2-2), Zovko 11 (3-3), Rogić 3, Škec 7, Marija Lisica, Rudić 4. trenerica: Josipa Zanki.

FALCONS: Stavbile 8, Sunjog 2 (0-2), Barić Cvenk 2, Šabić 3 (1-2), Rončević 9, Belošević 4 (2-2), Škorić 4, Ursić 20 (4-8), Zečević 2 (0-2), Mikulić 1 (1-2). Trenerica: Ines Belošević.

Košarkašice Zadra su današnjom pobjedom na 87:55 (28:14, 23;9, 19:9, 17:23) protiv Falconsa na Višnjiku uspješno počele Ligu za prvaka Prve ženske lige. Zagrepčanke su povele 2:0, ali odmah nakon toga počinje dominacija Zadranki, koje su u utakmicu krenule serijom 20:0.

Sjajne su “bijelo-plave” bile u napadu koristeći sve pogreške protivničke obrane. Zagrepčanke su se potom malo oporavile i nanizale seriju od sedam ubačaja, ali ni to im nije pomoglo u hvatanju zaostatka u prvoj četvrtini, koja je pripala Zadru rezultatom 28:14.
Igra je u početku druge četvrtine bila vrlo kompetitivna te su obje ekipe pronalazile i koristile prilike za koševe. Nakon prvih pet minuta situacija se mijenja, ponajviše iz razloga jer su košarkašice Falconsa počele previše griješiti. Zadranke su ostale pribrane i nastavile sa sjajnom igrom i na predah otišle s prednosti od 28 poena.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u sličnom ritmu. Domaće su bile čvrste i u ofenzivnom i u defenzivnom dijelu, s puno dinamičkih akcija i proigravanja. Zagrepčanke su u prvim minutama igrale solidno, no nakon nekog vremena se počele griješiti i promašivati zicere, što je Zadru donijelo još jednu četvrtinu rezultatom 19:9.

U posljednjoj dionici susreta Zadranke su s već ostvarenom velikom prednošću igrale opuštenije. Falcons je bio aktivniji i uspio je nanizati nekoliko dobrih serija. Posljednja četvrtina pripala je gošćama (23:17), no ukupni rezultat i pobjeda zasluženo su pripali Zadrankama od kojih je najraspoloženija bila Ivana Brnas s 22 poena, a dvostruki-dvostruki učinak imala je Josipa Zovko s 11 koševa i isto toliko skokova. Kod Falconsa, čija je članica i lanjska kapetanica Zadra Sara Mikulić, najbolja je  bila Iva Ursić s 20 poena.

Nakon utakmice Josipa Zanki, trenerica Zadra pohvalila je svoje igračice i prokomentirala idućeg protivnika Vodice.

– Utakmica je ipak bila lakša nego što smo očekivali. Čestitam našim djevojkama, imaju kvalitetu, što su i pokazale. Poštovale su što smo se dogovorili, od obrambenog do napadačkog dijela. Kontrolirali smo obrambeni skok i odlično koristile prilike za kontru. Naravno da imamo još prostora za napredak, ali drago mi je da smo ovako ušli u Ligu za prvaka. Okrećemo se idućoj utakmici u gostima protiv Vodica. Znamo da je to vrlo agresivna ekipa, no pobijedili smo ih u sve tri utakmice ove sezone, pa smatram da smo i ovaj put favoriti i da ćemo taj status opravdati – rekla je Josipa Zanki, trenerica Zanki. U drugoj utakmici Podravac je na domaćem parketu s 82:44 pobijedio Vodice.