Petak, 10. svibnja 2024

NBA liga

VIDEO Cavaliersi nakon sedam godina skinuli "skalp" Warriorsima, Sunsi predvođeni Durantom prekinuli niz od tri poraza

Autor: Portal Novi list

06.11.2023. 07:11
VIDEO Cavaliersi nakon sedam godina skinuli

Dario Šarić nije postigao niti jedan poen za 13 minuta provedenih u igri

Donovan Mitchell je upisao 31 poen uz sedam asistencija u prvoj pobjedi Cavaliersa nad Warriorsima nakon 16  međusobnih utakmica. Posljednji put Cavaliersi su svladali Warriorse u prosincu 2016. godine. Darius Garland se priključio s 24 poena, a Evan Mobley s 13 poena i 16 skokova. Osim toga ovo je prva pobjeda Clevelanda na domaćem parketu nakon tri uzastopna poraza i prvi poraz Golden Statea nakon četiri uzastopne gostujuće pobjede.

Stephen Curry je zaključio utakmicu s 28 poena (7-11 za tri poena). Dario Šarić za 13 mintua provedenih na parketu nije postigao niti jedan poen iz četiri pokušaja. Uhvatio je četiri skoka.

Sunsi su predvođeni Kevinom Durantom (41 poen, najviše ove sezone) prekinuli niz od tri poraza svladavši Pistonse.

– Nije ugodno izgubiti jednu, a kamoli tri utakmice zaredom – rekao je Frank Vogel, trener Sunsa, koji su i u ovoj utakmici nastupili bez ozlijeđenih Devina Bookera i Bradleya Beala.

Cade Cunningham je s 26 poena i šest asistencija bio prvo ime Detroita.

Luka Dončić je zabio 23 od svojih 30 poena u prvoj četvrtini susreta protiv Hornetsa. LaMelo Ball je preuzeo na sebe ostatak posla u preostalih četvrtinama ostvarivši prvi triple-double u karijeri s 30 postignutih poena. Ball je 23 od svojih 30 poena postigao u – posljednjoj četvrtini. Podijelio je pritom 13 asistencija i uhvatio 10 skokova.