Subota, 4. svibnja 2024

14 C°

NBA liga

Aktualni NBA prvaci doživjeli i drugi poraz u Sacramentu, Kingsi spriječili preokret u završnici

Autor: Portal Novi list

18.04.2023. 07:40

Warriorsi, koji su najvećem dijelu utakmice bile u zaostatku, uspjeli su pet minuta prije kraja stići do 95:95

RIJEKA Kingsi su iskoristili prednost domaćeg parketa i nanijeli drugi poraz (114:106) Warriorsima u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije. Aktualni NBA prvaci od sredine druge četvrtine bili su cijelo vrijeme u zaostatku. Pet minuta prije kraja uspjeli su stići do poravnanja (95:95), ali ubrzo su isčeznule sve njihove nade u preokret.

Domantas Sabonis i De’Aaron Fox su zabili po 24 poena, Malik Monk tri važne trice. No, momčad iz Sacramenta nije imala svoju tricašku večer. Pogodili su tek devet od 38 pokušaja za tri poena ili skromnih 23.7 posto. Nisu doduše ni Warriorsi u tom segmentu briljirali. Ispalili su 40 trica pogodili 13 (32 posto).

Stephen Curry je predvodio strijelce gostiju s 28 poena i pritom bio (pre)veliki potrošač lopti. Realizirao je tek tri od 13 pokušaja za tri poena, zaključio utakmicu s 42 posto šuta. Klay Thompson je ipak bio nešto precizniji (21 poen, 53 posto).

Serija sada seli u San Francisco, prva utakmica na rasporedu je u četvrtak.