Subota, 27. travnja 2024

NBA liga

Novi "triple-double" Domantasa Sabonisa, Jayson Tatum odveo Celticse do pobjede u Miamiju

12.02.2024. 07:36
Novi

Zbog najvećeg svakogodišnjeg sportskog događaja u SAD-u, finala doigravanja NFL “Superbowla”, odigrana su samo dva dvoboja NBA lige i to oba u ranijem terminu, u prvom su Boston Celticsi kao gosti svladali Miami Heat sa 110-106, a u drugom je Oklahoma City Thunder na svom parketu nadigrao Sacramento Kingse sa 127-113.

U Miamiju je lanjski finalist Heat ugostio trenutačno vodeći sastav lige Celticse bez svog prvog igrača Jimmyja Butlera iz “osobnih razloga”, no i bez njega su domaći pružili snažan otpor. Bili su u igrui za pobjedu do same završnice, točno minutu prije kraja susreta Haywood Highsmith je imao tricu za prednost 107-106, no nije bio precizan, da bi potom Kristaps Porzingis s dva pogođena slobodna bacanja odveo goste na dva posjeda prednosti (108-104) koje su očuvali do kraja.

Jayson Tatum je bio nadomak “triple-doublea” u sastavu Celticsa sa 26 koševa, 10 skokova i 9 asistencija, Porzingis je dodao 25 ubačaja i 9 skokova, dok su kod Heata najefikasniji bili Tyler Herro s 24 poena te Bam Adebayo sa 22 pogotka i 13 skokova.

Boston je s omjerom pobjeda i poraza 41-12 uvjerljivo vodeći u Istočnoj konferenciji i čitavoj ligi, dok je Miami sa 28-25 osmi sastav Istoka.

U Oklahoma Cityju domaći Thunder je veliku prednost ostvario u trećoj četvrtini tijekom koje je napravio i seriju 16-0 te uoči posljednjih 12 minuta imao vodstvo 100-83. Gosti iz Sacramenta uspjeli su se primaknuti na 108-101, ali ne i bliže te su domaći mirno priveli susret kraju.

Shai Gilgeous-Alexander sa 38 i Jalen Williams sa 32 koša predvodili su Thunder, dok je Domantas Sabonis sa 21 pogotkom, 14 asistencija i 11 skokova pisao još jedan “triple-double” za Kingse kod kojih je najefikasniji bio Malik Monk sa 26 ubačaja.

Ovom pobjedom Oklahoma City se poravnala s prvacima Denver Nuggetsima na trećem mjestu Zapada s omjerom 36-17, dok je Sacramento pao na sedmo mjesto Zapada sa 30-22.