Subota, 27. travnja 2024

12 C°

NBA liga

Dario Šarić odigrao dobru partiju u pobjedi nad Bullsima, Pistonsi izgubili i bez Bogdanovića

Autor: Portal Novi list

13.01.2024. 08:44

Ivica Zubac uhvatio je 11 skokova u trijumfu Clippersa

RIJEKA Paul George ubacio je 37 poena, najviše ove sezone, a Kawhi Leonard 22 poena u pobjedi Clippersa nad Grizzliesima. George je pogodio sedam trica iz 10 pokušaja, Leonard je pogodio 10 od 16 lopti poslanih na suparnički koš iz igre.

Ivica Zubac odigrao je gotovo 22 minute, ubacio šest poena, ali uhvatio 11 skokova i dvaput blokirao.

Clippersima je ovo bila treća pobjeda u nizu.

Klay Thompson je zabio 30, a Stephen Curry 15 od svojih 27 poena u posljednjoj četvrtini za veliku pobjedu Warriorsa nad Bullsima. Thompson je ugradio pet trica, odnosno 17 poena u seriju kojom su Warriorsi otišli na “plus 16” početkom posljednje četvrtine.

Curry ponovo nije bio baš šuterski raspoložen. Iz igre je pogodio osam od 24 lopti, ali se zato trudio razigrati suigrače. Upisao je devet asistencija.

Dario Šarić je proveo u igri gotovo pola sata uz vrlo solidni statistku. Postigao je 12 poena, upisao sedam skokova, šest asistencija, te dvije ukradene lopte. Imao je 2-3 za tricu, odnosno šut 4-6 iz igre.

DeMar DeRozan je zabio 39 poena kod Bullsa, a Zach LaVine 25 poena uz osam skokova i sedam skokova.

Ovo je bio prvi poraz Chicaga po povratku LaVinea na parket nakon ozljede.

Utah je nastavio nizati pobjede pod vodstvom raspoloženog  Laurija Markkanena (22 poena, devet skokova). Ovo je bila 10 pobjeda u posljednjih 12 utakmica, odnosno sedma uzastopna domaća pobjeda Jazzera.

Luka Šamanić je ušao s klupe i za pet i pol minuta ubacio četiri poena i osvojio jedan defanzivni skok.

Bojan Bogdanović zbog ozljede (potkoljenica) nije igrao u domaćem porazu Detroita od Houstona. Pistonsi su otvorili sezonu s omjerom 2-1, a nakon toga dobili samo jednu od idućih 36 utakmica.

Jaden Ivey imao je otvoreni šut za tricu tri sekunde prije kraja, ali promašio je loptu koja je mogla Pistonsima donijeti toliko željenu pobjedu.

Nikola Jokić je ostvario 12. “triple-double” ove sezone. U pobjedu Nuggetsa nad Pelicansima ugradio je 27 poena, 10 skokova i 14 asistencija.