Clippersi nastavili pobjednički marš, porazi Bogdanovićeve i Šarićeve momčadi

Autor: Portal Novi list

11.01.2024. 09:32

Ivica Zubac ostvario je novi "double-double" učinak

RIJEKA Čak tri od deset odigranih utakmica NBA lige u noći sa srijede na četvrtak odlučene su produžetku. U niti jednoj nisu sudjelovali hrvatskih igrači. Na parketima su bila sva četvorica.

Bojan Bogdanović odigrao je nešto više od pola sata u sedmom uzastopnom porazu Pistonsa. Postigao je 19 poena uz dva skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Prvi izbor na ljetošnjem draftu, Francuz Victor Wembanyama, bio je prvo ime Spursa ostvarivši prvi “triple-double” u karijeri – 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

Dario Šarić uklopio se u loše izdanje Clippersa koji su teško stradali na svojem parketu od Pelicansa. Hrvatski reprezentativac za 13 minuta zabio je četiri poena uz tri skoka i tri asistencije. Stephen Curry je postigao 15 poena uz šut 4-13, odnosno 3-8 za tri poena.

Jordan Clarkson je ponovo odvukao Utah do pobjede (27 poena), ovoga puta protiv Jokićevih (27 poena) Nuggetsa. Luka Šamanić je proveo tri minute na parketu i to iskoristio za jednu asistenciju i jedan poen.

Clippersi su nastavili nizati dobre rezultat. Pobjedom protiv Toronta nastavili su dobar niz, od početka prosinca prošle godine su na omjeru 16-3.

Kawhi Leonard  i Paul George zabili su pob 29 poena, James Harden (14 poena, 11 asistencija) i Ivica Zubac ostvarili su “double-double” učinak. Hrvatski centar postigao je 12 poena i 11 skokova.