Finale HT Premijer lige

[FOTO] ZADAR - SPLIT 99:62 Zadrani razbili Split u trećoj utakmici!

Autor: Portal ZL

04.06.2023. 20:40

Sve je rješeno, stoga je Danijel Jusup uveo “zadarsko dite” Antonija Sikirića da okusi fenomenalnu atmosferu, koji fenomenalno  odgovara na dobivenu priliku. Sedam minuta do kraja Drežnjak je odveo Zadrane na nestvarnih +40.

Do velike fešte koja traje praktički cijelu utakmicu ostalo je još završnih 10 minuta.

Prvi, recimo to tako, lošiji period Zadrana u kojem Splićani zabijaju dvije trice bez odgovora Zadrana i tako su došli do 9 koševa u trećoj dionici. Luka Božić dvama slobodnim bacanjima prekida splitsku seriju.

Foto

Zadrani izdominirali Split u trećoj utakmici finala

avatar

Snimio: Luka Jeličić

04.06.2023. 21:17

Zadrani nastavljaju gdje su stali prije predaha. Splićani pokušavaju pronaći petorku koja bi barem do gležnja mogla parirati raspoloženim Zadranima, no nikako ne uspjevaju

POČELA JE TREĆA ČETVRTINA! Odmah na samom početku Shorter je ubacio prve poene za Splićane. Nakon toga po tko zna koji puta večeras Žganec i Božić osvajaju napadački skok i MVP lige zabija prve poene u ovoj četvrtini za Zadar.

GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME. Nevjerojatni Zadrani ubacili su 51 koš nakon prvih 20 minuta igre. Da se radi o iznimno momčadskoj igri govori i podatak da je Ramljak najefikasniji s 10 koševa, a rame uz rame su mu  Božić i Mekić s 9 poena.

Pjesma na krcatim tribinama Višnjika je pojačala, devet tisuća ljudi u isti glas zapjevalo je “Za dobra stara vremena”, a Drežnjak je nošen fantastičnom atmosferom pogodio tricu.

45 sekundi do kraja druge četvrtine Danijel Jusup pozvao je minutu odmora. Luka Božić već je nakon manje od 20 minuta na brojkama blizu triple-doublea. Zadar danas nema igrača koji je podbacio ili barem nije blizu prosjeka. S druge strane, nervoza i nemoć uvukli su se u momčad Splita.

Zadar je u drugu četvrtinu ušao s četiri poena i pobjegao na plus 14. Splićani su uzvratili, zbili redove, a uslijedila je serija promašaja. Shorteru je lopta iscurila iz obruča na polaganju, Davis Jr. nije iskoristio zicer pa je Mavra izborio dva slobodna bacanja i pogodio jedno (31-20).

Foto

Publika iz petnih žila bodri Zadrane

avatar

04.06.2023. 20:44

Mekić je, potom, fantastično izbacio Mavru iz težišta pa nakon “step backa” pogodio krasnu tricu. Uslijedio je Mekićev show, u tren oka stigao je do svojeg devetog poena, a Zadar je otišao na plus 16 (36-20). Splićani su morali reagirati i Subotić je još jednom pozvao time-out. Ponovno su ‘žuti’ odigrali akciju na Sullivana, no Drežnjak ga je blokirao dvaput zaredom. . Svoj 10. poen je dao Ramljak u idućem napadu za nestvarnih plus 21.

Splićani su u drugoj četvrtini ostali na samo 7 poena, što samo govori o agresivnosti i nevjerojatnoj igri.

Savršeno da savršenije ne može razvija se treća utakmica finala. Momci Danijela Jusupa pred više od 8000 ljudi igraju perfektnu utakmicu. Gotovo je nemoguće istaknuti bilo koga. Zadrani su od prve sekunde pokazali kako je ovo njihova večer. Nezaustavljivi Zadrani već nakon 17 minuta su otišli na ogromnih 20 razlike. Nošeni gotovo nikad viđenom atmosferom u dvorani na Višnjiku Zadrani su dobili i šestog igrača koji ime praktički niti na Gripama nije nedostajao, no ovoga puta letvica je podignuta na neku potpuno drugu razinu.

Nakon dvije pobjede na Gripama, Zadrani su u prepunom Krešinom domu ugostili Split.