25 C°

Pripremna utakmica

Košarkaši Zadra tijesno svladali Bosnu u Sarajevu

08.09.2023. 21:34

Košarkaši Zadra zadržali su stopostotan učinak u pripremama. Slavili su i četvrti put, a ovog puta su žrtvu pronašli u košarkašima Bosne koje su svladali na njihovom terenu u sarajevskoj Skenderiji rezultatom 84:82 (18:15, 17:25, 20:19, 29:23).

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu koje su Sarajlije dobile s pet koševa razlike (35:40), a posebno su se istaknuli u drugoj dionici u kojoj su nadigrali Jusupove igrače s 25:17. U nastavku se Zadar stabilizirao i prelomio pitanje pobjednika u odlučujućoj dionici. Momčad Danijela Jusupa pokrenula je svoje motore, pogotovo se to odnosilo na napadački dio u kojem su briljirali s 29 pogodaka. Strateg gostiju koristio je usluge 11 od 12 svojih igrača, jedino Vice Grbić nije ulazio u igru, a čak četiri su bila dvoznamenkasta. Najistaknutiji pojedinac u redovima Zadra bio je Dario Drežnjak s 21 košem, Luka Božić je dodao 15 poena, Patrik Jambrović je pripomogao s 14 ubačaja, dok je Arijan Lakić ubacio 11 poena.

Košarkaše Zadra sutra očekuje novi ogled kontra istog protivnika, ali umjesto u Skenderiji na megdan Bosni će izaći u dvorani na Grbavici od 17 sati, dok im za deset dana, prije početka ligaškog dijela sezone, slijedi nastup na Superkupu ABA lige u Podgorici od 18. do 20. rujna na kojem će se u konkurenciji sedam abaligaša natjecati za prvi ovosezonski trofej i koji će ujedno biti generalna proba za novu regionalnu sezonu.

Sastav Zadra: Drežnjak 21, Ramljak 8, Mekić 2, Lakić 11, Božić 15, Mazalin 3, Klarica, Njegovan, Jambrović 14, Žganec 8, Sikirić 2, Grbić.