35 C°

Prva ŽNL

Kiks Galovca i Dragovoljca iskoristio Hajduk iz Pridrage

31.10.2023. 15:27

Nitko i dalje ne može ništa Sabunjaru. Momčad iz Privlake upisala je novu, sedmu pobjedu u osam utakmica ove sezone. Ovoga puta bez problema na svom terenu su s 4:1 s terena »počistili« posljednjeplasirani Zemunik. Sva četiri pogotka Sabunjara postigli su različiti igrači, što mnogo govori o raspoloženosti, ali i samopouzdanju igrača Jurice Lonića. Bibinjci su na gostovanju u Crnom u derbiju kola s 1:0 svladali Dalmatinac. Bila je to tvrda utakmica, vrijedna drugog mjesta na ljestvici, kojeg su se Bibinjci u konačnici i »dočepali«. Heroj je već pomalo očekivano bio Nino Jurjević-Adžić koji je zabio jedini gol na susretu. Dalmatinac je tako stigao do prvog poraza ove sezone.

Pakoška šestica

Na treće mjesto u ligi »progurale« su se Pakoštane velikom pobjedom u Poličniku kod Dragovoljca. »Prvi set« je završio 6:1, a posebno se istaknuo Pjero Lokin koji je zabio hat-trick. Golgeterski pohod otvorio je u 43. minuti, nastavio u 55., a zaključio u 88. Njemu su se pridružili Luka Kurtov s dva te Bepo Stojanov s jednim, kao i Ivan Rosan, no njegov pogodak je završio u vlastitoj mreži.

Za pravu nogometnu golijadu pobrinuli su se i momci iz Škabrnje i Svetog Filipa i Jakova. Utakmica u Škabrnji završila je 4:3 za goste, odnosno za Novu zoru. Upravo kako su i željeli, gosti su otvorili susret i nakon 16 minuta zahvaljujući Luki i Leu Baturu imali su 0:2 na semaforu. Od 34. do 39. minute gledatelji su vidjeli čak tri gola, no ovoga puta bolje je prošla domaća momčad koja je smanjila na minus jedan (2:3). Pelicarić u 56. minuti stavio je »točku na i« za 4:2, no u završnici susreta domaćini su ponovno uspjeli smanjiti rezultat. Nova zora je ovom pobjedom uspjela koliko-toliko zadržati priključak u gornjem domu lige.

Galovački pad

Nogometaši Galovca, koji su donedavno bili u vrhu ljestvice, upisali su treći uzastopni poraz zaredom. Ovaj je bio posebno težak, 3:1 od Velebita koji se nalazi u donjem dijelu poretka. Glavni velebitski »egzekutor« u toj utakmici bio je Anton Rašić koji je zabio prva dva pogotka na utakmici i usmjerio ju u jednosmjernu ulicu. Galovčanima ovaj poraz nikako nije prijao jer su pali na sedmo mjesto lige.

Iz tog poraza Galovca, ali i zahvaljujući prvenstveno svojoj pobjedi profitirao je Hajduk nakon što je na svojem terenu s minimalnih 1:0 slavio protiv Polače, koja je samo nastavila sa svojim lošim rezultatima ove sezone. Jedini strijelac na utakmici bio je Jure Narančić u 83. minuti. Hajduk je ovom pobjedom preskočio i Galovac i Dragovoljac te se, gotovo niotkud, našao na petom mjestu. Utakmica Zlatna luka – Abeceda ZDC je odgođena.

SABUNJAR       4

ZEMUNIK       1

PRIVLAKA – Igralište Sabunjara. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnik: Katuša i Agić. Strijelci: 1:0 Miletić (29’), 1:1 Baščevan (36’), 2:1 M. Jurlina (31’), 3:1 Bandalo (57’), 4:1 Glavan (82’).

SABUNJAR: Žilić, Mišolongin (od 46’ Ninčević), Lisica (od 46’ Bandalo), Miletić, Glavan, J. Jurlina, M. Jurlina (od 76’ Lipotica), Bašić, Aleksić, Škara, Bugarija (od 81’ Dunić). Trener: Jurica Lonić.

ZEMUNIK: Knežević, Šare, Valentić, Župan (od 75. Brkić), Tokić (od 58. Mijatović), Baščevan, Buljat, Lučić, Jurkin, Marojević, Krnčević. Trener: Josip Butić.

VELEBIT       3

GALOVAC       1

BENKOVAC – Gradski stadion. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Lerga i Galac. Strijelci: 1:0 Rašić (57’), 2:0 Rašić (75’), 2:1 L. Burčul (82’), 3:1 Nimac (85’).

VELEBIT: Vukančić, Anić, Josić Jurjević (od 69’ Kolić), Matovina (od 61’ Nakić), Duvnjak (od 61. Tadić), Čirjak, J. Bačić (od 83’ Nimac), K. Bačić, Šušak, Rašić (od 83’ Zanić), M. Bačić. Predstavnik kluba: Šime Kardum.

GALOVAC: V. Jovančević, Šare, H. Jovančević, T. Burčul (od 46’ I. Kožul), Kožul, L. Burčul, Smokrović, Šarić, R. Burčul, Kapetanović, Katuša (od 46’ Š. Burčul). Trener: Alen Vedrić.

ŠKABRNJA ‘91       3

NOVA ZORA       4

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Lerga i Galac. Strijelci: 0:1 L uka Batur (12’), 0:2 Leo Batur (16’), 1:2 Ivković (34’), 1:3 Bezinović (36’), 2:3 Crnjak (39’), 2:4 Pelicarić (56’), 3:4 F. Bilaver (81’ – 11 m). Crveni karton (drugi žuti): K. Škara (Škabrnja, 80’).

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, T. Jurić, J. Ivković (od 46’ A. Ivković), P. Jurić (od 46’ Žilić), Vuković, Š. Škara, K. Škara, Čirjak (od 46’ Brkić), Knežević, K. Bilaver. Trener: Želimir Terkeš.

NOVA ZORA: Demo, Miletić, Colić, Bezinović, Ninčević, Lu. Batur, Lovre Batur, Dražina, Pelicarić, M. Batur. Trener: Josip Lončar.

HAJDUK       1

POLAČA       0

PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: Čačić i Bačić. Strijelac: Narančić (83’).

HAJDUK: Karlić, Paleka, T. Baždarić (od 46’ Kralj), Gospić (od 46’ M. Baždarić), Zubčić (od 89’ Pedić), Buljat (od 65’ Remšak), Čulina, Viduka (od 65’ Kokić), Malbašić, Narančić, Srzić. Trener: Marko Moravčić.

POLAČA: Š. Prtenjača, M. Čirjak (od 58’ Čakarun), Perković, Žilić, Prtenjača, L. Bobanović, Bašić, M. Bobanović (od 75’ Paleka), I. Prtenjača, Erlić, J. Čirjak (od 46’ Karamarko).

DALMATINAC 0

BIBINJE       1

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Narančić i Žilić. Strijelac: 0:1 N. Jurjević Adžić (55’).

DALMATINAC: I. Vulić. Jović (od 85’ Slaviček). J. Vulić (od 64’ Tomić), Ročak (od 80’ Delija), Marić, Batur, Volpi-Kobal, Dušević, Martinović, Čakarun, Brzoja. Trener: Ivan Grgurović.

BIBINJE: M. Lisica, Delija, Lonić (od 90+4’ D. Lisica), Osmančević, N. Jurjević Adžić (od 52’ Milanović), Lukić, Bralić, N. Jurjević Adžić, E. Lisica, Gambiraža, L. L. Lisica. Trener: Damir Čačić.

DRAGOVOLJAC       1

PAKOŠTANE       6

POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Zvonimir Sinovčić. Pomoćnici: Čulina i Žilić. Strijelci: 1:0 Rosan (25’ – ag), 1:1 Lokin (43’), 1:2 Lokin (55’), 1:3 Stojanov (67’), 1:4 Kurtov (72’), 1:5 Kurtov (81’), 1:6 Lokin (88’).

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Barić, Prtenjača, Petričević (od 57’ Čavrag), Surać, Šušić, Modrić, Jović (od 74’ Ružić), Alić (od 70’ Lulić), Verunica, Zdrilić. Trener: Elvis Katuša.

PAKOŠTANE: Rosan, Crnjak (od 46’ Stojanov), Šarin (od 81’ Koceić), Knez, Colić (od 81’ Banđen), Batistuta de Araujo Junior, Bačkov, I. Kurtov (od 65’ Maksan), Mitrović, Kazija (od 46’ L. Kurtov), Lokin. Trener: Jugo Dominis.