17 C°

Serie A

Jurićev Torino remizirao sa Salernitanom, nastupili i Bradarić i Vlašić

08.01.2023. 15:40

U prvom nedjeljnom susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Salernitana i Torino su odigrali 1-1.

Gostujuća momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić je povela u 36. minuti golom Antonia Sanabrije. Torino je u prvom dijelu imao još nekoliko odličnih prilika, ali je meksički vratar Guillermo Ochoa branio sjajno.

Kada nije obranio Meksikanac, domaćine je spasio okvir gola. U 40. minuti stativu je pogodio Mergim Vojvoda, a tri minute kasnije i Perr Schuurs.

Salernitana je sve promašaje Jurićeve momčadi kaznila u 49. minuti golom Tonnyja Vilhene. U 85. minuti Torino je bio vrlo blizu novog vodstva, ali je Ochoa udarac Ricarda Rodrigueza skrenuo u okvir gola.

Na koncu je Torino uputio 23 udarca pri čemu osam u okvir suparničkog gola, ali nije uspio izboriti pobjedu. Za domaći sastav je do 76. minute igrao Domagoj Bradarić, dok je Nikola Vlašić odigrao cijeli susret za Torino.

Salernitana je ovim remijem prekinula niz od tri uzastopna poraza, dok je Torino upisao treći remi u nizu.

Torino se trenutačno nalazi na 10. mjestu sa 23 boda, dok je Salernitana na 14. poziciji sa 18 bodova. Na vrhu je Napoli sa 41 bodom.