ponedjeljak, 6. svibnja 2024

Sjajan rezultat

Hajduk izbacio Lokomotivu iz borbe za Europu

07.05.2023. 21:15

Nogometaši Hajduka na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu kod osmoplasirane Lokomotive pobijedili su s velikih 3:0. “Krvnici” Lokosa bili su Benrahou, Livaja i Ćubelić.

Stvarao je Hajduk prilike, a bio je i konkretniji. Ukratko rečeno gotovo svih 90 minuta kontrolirali su susret. Najbliže su pogotku bili u drugom dijelu prvog poluvremena kada je prvo Sahiti u 33. minuti iz blizine gađao prvi kut i pogodio vratnicu, a zatim je praktički u napadu poslije mladi Niko Sigur s 20-ak metara odapeo i pogodio gredu.

Pogodak je konačno stigao u 53. minuti nakon velike pogreške vratara Lokosa, vrlo mladog Nikole Čavline. Katastrofalno ispucavanje presjekao je Pukštas, a poentirao je Yassine Benrahou, zasigurno najbolje zimsko pojačanje Splićana.

Vodstvo je u 82. minuti povećao tko drugi, nego Marko Livaja. Nakon lijepe momčadske akcije, prizemnu loptu ubacio je Melnjak, a Livaji nikakav problem nije bio pospremiti loptu u praznu mrežu s nekoliko metara udaljenosti.

Veliku pobjedu u 89. minuti okrunio je Ćubelić zabivši u praznu mrežu nakon Livajinog proigravanja.