24 C°

Serie A

Empoli upisao tek četvrtu pobjedu u sezoni, junak Poljak s tri pogotka

21.01.2024. 17:38

Ujedno je bio ovo tek drugi domaći uspjeh toskanske momčadi koja je unatoč tome ostala na pretposljednjem mjestu ljestvice

EMPOLI U drugom nedjeljnom ogledu 21. kola talijanske Serie A nogometaši Empolija su osvojili tri domaća boda, s uvjerljivih 3-0 su nadigrali Monzu.

Igrač utakmice bio je Poljak Szymon Žurkowski koji je postigao sve golove za Empoli koji je time upisao tek četvrtu pobjedu ove sezone. Ujedno je bio ovo tek drugi domaći uspjeh toskanske momčadi koja je unatoč tome ostala na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Monza je ostala na 11. mjestu, a početkom drugog poluvremena za goste je zaigrao hrvatski napadač Mirko Marić.

U prvom nedjeljnom ogledu Frosinone je pred svojim navijačima svladao Cagliari 3-1 premda su gosti poveli golom Sulemane u 26. minuti. Preokret je uslijedio u nastavku, a za Frosinone su pogađali Mazzitelli u 64., Soule u 75. i Kaio Jorge u 95. minuti.

Preostale utakmice ovog kola se igraju u veljači pa se tako 14. veljače sastaju Bologna – Fiorentina, 22. veljače Torino – Lazio, a 28. veljače Sassuolo – Napoli i Inter – Atalanta.