Prvenstvo Dalmacije u krosu

Dva zlata, jedno srebro i tri bronce za ASK

Autor: Alen Plahinek

17.10.2023. 13:14

U šumi Musapstan u Crnom u organizaciji Atletskog saveza Zadarske županije održano je pojedinačno Prvenstvo Dalmacije u krosu za sve kategorije. Nastupilo je stotinjak atletičara i atletičarki iz osam klubova: Knin, Sv. Marko (Makarska), Hajduk (Split). ASK Split, Olympionik, Fortius, Alojzije Stepinac te ASK Zadar, kojeg je predstavljao 21 član. Članovi ASK-a Zadar ukupno su osvojili, dva zlatna, jedno srebrno i tri brončana odličja. Titulom prvakinja Dalmacije okitili su se mlađa kadetkinja Lana Tokić i kadetkinja Lara Žunić. Tokić je u utrci na 1000 m prošla prva kroz cilj nakon tri minute i 45 sekundi, dok je Žunić na 1200 m pobijedila s vremenom četiri minute i 22 sekunde. Srebrom se okitio limač Toni Lovrić, koji je utrku na 300 m završio za minutu i 17 sekundi. Brončana odličja osvojili su kadet Roko Škibola na 1200 m (4:16), mlađa kadetkinja Franina Dana Bratović na 1000 m (3:47) te limačica Petra Jurlina na 300 m (1:08).

Četvrta mjesta osvojili su limač Patrik Krišto na 200 m (42.1), limačica Nike Odžaković na 500 m (2:10), mlađi kadet Bruno Brljević na 1000 m (4:21) te kadetkinja Iris Jurić na 1200 m (5:01). Od članova ASK Zadar nastupile su i limačice na 200 m Ivana Srhoj Vilić (46.8), koja je osvojila deseto mjesto te Nina Batur (48.8) koja je bila 11. Limačica Nika Demo je završila deseta na 500 m (2:36). U kategoriji limača na 600 m Vladimir Begonja je bio osmi (2:43), dok su limačice na 800 m Zara Lulić (3:35) i Hana Demo (3:47) bile šeste i osma, a Lovro Keran je na 800 m imao šesto vrijeme (3:22). Mlađa kadetkinja Tea Karamarko je bila 20. u svojoj kategoriji, dok su se kadetkinje Christin De Girolamo, Nika Rudić i Lucija Škibola natjecale u utrci na 1200 m. Zadarski atletičari osvojili su ukupno 20 medalja, od limača do veterana.

– Iako smo imali rekordan broj sudionika, kao domaćini smo očekivali veći broj klubova i atletičara. Kraj je atletske sezone, a kros trčanje je prilika da se i oni atletičari kojima specijalnost nije trčanje dužih pruga okušaju u trčanju koje je baza razvoja atletičara. Bez aerobnih trčanja nema ni velikih atletskih rezultata – istaknuo je Slobodan Miolović, predsjednik Atletskog saveza Zadarske županije.