VELIKA POBJEDA

Dan koji se pamti: Vatreni su prije točno pet godina srušili Englesku u polufinalu SP-a

Autor: R.H.

11.07.2023. 15:26

Hrvatska nogometna reprezentacija je prije točno pet godina ostvarila jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti. Tada su Vatreni na Luzhnikiju srušili Englesku nakon produžetaka, u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Odmah na početku utakmice uslijedio je hladan tuš za izabranike Zlatka Dalića, budući da je već u 5. minuti Kieran Trippier iz preciznog slobodnog udarca doveo Tri Lava u vodstvo. Englezi su u prvom poluvremenu imali više od igre, a velike šanse su propustili Harry Kane i Jesse Lingard. Sve se promijenilo u drugom dijelu, kada su Mandžukić, Perišić i društvo počeli stezati obruč oko vrata Jordana Pickforda. Vatreni su za sjajnu igru nagrađeni u 68. minuti.

Šime Vrsaljko je fantastično ubacio s desne strane, a Perišić je loptu zakucao u mrežu.

Grogirani Englezi bili su na konopcima, ali se na konačni nokaut trebalo čekati do drugog produžetka. Perišić je u 109. minuti genijalno pronašao Mandžukića, a ‘Super Mario’ je svojom ljevicom probio Pickforda za povijesni trijumf Vatrenih.

Našim se reprezentativcima na putu do zlata ispriječila Francuska, koja je s 4 : 2 slavila u velikom finalu u Moskvi.