1. ŽNL

Bibinjci opet tik do vrha, Dragovoljac iznenadio

Autor: Alen Plahinek

01.12.2023. 09:47

Posljednji dani studenog rezervirani su bili kako bi se riješila »dugovanja« u 1. ŽNL. Tim povodom u Bibinje je stigla Zlatna luka kako bi se odigrala zaostala utakmica iz 11. kola, dok je u Benkovac na megdan Velebitu stigao Dragovoljac radi nadoknade iz 10. kola. Susret u Bibinjama, odigran po teškom terenu, završio je 2:1 za domaćine, a istim rezultatom slavili su gosti u Benkovcu.

Bibinjci su opravdali status favorita protiv Sukošanaca, iako je domaćina na susret stiglo tek 14 igrača, a uz to dvojica su bili vratari. Do onih najvažnijih stvari na utakmici, golova, čekalo se praktički sat vremena, a onda je u 59. minuti Mateo Bralić zabio za vodstvo aktualnih prvaka. U 75. minuti Mate Bugarija je povisio rezultat i praktički osigurao pobjedu svojoj momčadi. Marin Labus je u 85. minuti samo smanjio rezultat. Donijela je Bibinjcima ova pobjeda jako puno toga pred zadnje kolo u 2023. godini pa su tako sada ponovno druga »sila« županijske elite.

U Benkovcu se igrao susret dviju momčadi s jednakim brojem bodova, no momčad iz Poličnika je prošla bolje. Pobijedili su gosti golovima Matea Verunice u 31. minuti i Hrvoja Vujevića u 68. Za domaćine precizan je bio David Filipović u 37. minuti. Dragovoljac je sada osmi s tri boda više od Velebita koji je deseti.

11. kolo

BIBINJE       2

ZLATNA LUKA       1

BIBINJE – Igralište Franko Lisica. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Katuša i Žilić. Strijelci: 1:0 Bralić (59’), 2:0 Bugarija (75’), 2:1 M. Labus (85’).

BIBINJE: Cindrić, R. Delija, Lonić, Osmančević, Bugarija, Jurjević Adžić (od 90’ A. Delija), Lukić, E. Lisica, Milanović, Gambiraža. Trener: Damir Čačić.

ZLATNA LUKA: Orlović, Labus, Marić (od 46’ Lončar), Kevrić (od 66’ Smolić), Torbarina, Jakušić, Maruna (od 46’ Babić), Čanković, Josić (od 46’ Colić), Sudinja, Miočić. Trener: Šime Ivković.

12. kolo

VELEBIT  1

DRAGOVOLJAC  2

BENKOVAC – Gradski stadion. Sutkinja: Martina Matijević (Vinkovci). Pomoćnici: Čulina, Bačić. Strijelci: 0:1 Verunica (31’), 1:1 Filipović (37’), 1:2 Vujević (68’).

VELEBIT: Vukančić, Nakić, Šušak, Čirjak, J. Bačić (od 62’ Josić Jurjević), K. Bačić, Filipović (od 62’ Tadić), Rašić, Rosić, Mikulić (od 81’ Hasanović), Petrović (od 77’ Duvnjak). Trener: Branimir Rašić.

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Ružić (od 61’ Šušić), Barić, Surać, Modrić, Verunica, Jović, Čavrag, Vujević, Lerga, Alić. Trener: Elvis Katuša.