Foto: Marin Smolčić
U Općoj bolnici Gospić rođena je u ponedjeljak prva beba u 2023. godini. Prva beba je iz okolice Perušića i rođena je jučer u 15.05 sati. Mama je u gospićkoj bolnici rodila muško dijete težine 4 050 grama, dugačko 52 centimetara. Dječak se zove Mario.
Prvog Ličanina je danas posjetio Ličko-senjski župan Ernest Petry sa suradnicima. Župan nije došao praznih ruku već u skladu s novom valutom ponosnoj majci poklonio 500 eura i buket cvijeća. Nakon kratkog posjeta, župan je obišao i novouređeni prostor za dnevni odmor rodiljama. Ugodni prostor je opremljen sa televizorom kojeg je nedavno darovao Moto klub “Crazy wolfs”.
Prema riječima ravnateljice bolnice dr. Sandre Čubelić, tijekom 2020. godine u gospićkoj bolnici je bilo 262 poroda, u 2021. 277, a u 2022. 257 poroda. Iskreno se nada da će ova godina započeta s Mariom bi u znaku povećanja broja ličkih beba.

najnovije
najčitanije
Crna Kronika
Isključeni iz prometa
Policija u Benkovcu uhvatila dvojicu pijanih vozača, dobili su “paprene” kazne
Zadar
Oštećeno kulturno dobro
ZAPOČINJE OBNOVA Izrađuje se elaborat za sanaciju Sv. Dominika
Zadar
Zaprimanje dokumentacije
VAŽNA OBAVIJEST IZ GRADA ZA UMIROVLJENIKE Još tri dana za prijavu za mjesečnu naknadu
Crna Kronika
Hitna intervencija
Traktorist klizeći udarao u stabla, s teškim ozljedama prevezen helikopterom u Zagreb
Hrvatska
Tržište rada
Obrtnička zanimanja postaju sve poželjnija, a umjetna inteligencija prijeti visokoobrazovanim radnicima
Crna Kronika
Kobno pretjecanje
VIDEO KOJI LEDI KRV U ŽILAMA! Ovako su izgledali posljednji trenuci prije tragedije u Murvici
Crna Kronika
TRAGEDIJA
Policija objavila detalje nesreće u Murvici u kojoj su život izgubile dvije osobe
Crna Kronika
NESREĆA
PROMETNA NA BOKANJCU! Sudarili se automobil i motocikl, policija na terenu
Hrvatska
Reforma
Bruxelles pritišće Hrvatsku: ‘Uvedite porez na nekretnine i na stanove u kojima ljudi žive!’
Zadar
za dobra stara vremena