Utorak, 30. travnja 2024

25 C°

Više nisu samo domaćinska ekipa

06.12.2009. 23:00

Košarkašice Zadra ostvarile su prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu. U subotnjoj utakmici sedmog kola Mazijina ekipa slavila je u susretu s Biska Pulom rezultatom 64:72. Bodovi iz Pule gostujuće su košarkašice tako još više učvrstili u gornjem domu A1 ligaške ljestvice – poziciji koju nakon pet pobjeda te prikazane igre i angažmana, svakako zaslužuju.
Na parket dvorane Mirna Pattinaggio, Marija Mazija u prvoj je četvrtini poslala nisku petorku, međutim, Sesar, Marin, Jeričević, Majstorović i Akšamović znale su se suprotstaviti visinom superiornijim domaćim košarkašicama. Zadranke su u utakmicu ušle mirno, a o njihovom dobrom otvaranju i igri u prva dva razdoblja svjedočio je i semafor najprije pokazujući plus tri (15:18) na kraju prve četvrtine, odnosno devet koševa prednosti kod odlaska na poluvrijeme (30:39). U tom je razdoblju opet iznadprosječan učinak u obrani imala Antonia Erslan. Ona je uspješno čuvala Ninu Premasunac, najopasniju igračicu u redovima Istranki, dok je s druge strane Ina Marin polako započinjala svoju kanonadu dalekometnih šuteva. Do kraja dvoboja, uz njenih ukupno 26 koševa, pisat će i šest trica.
U nastavak su domaće krenule sa zonskom obranom što je donekle poremetilo igru Zadra, uz to, pojavili su se i problemi sa skokom u napadu te realizacijom. Pula se uspjela približiti, no Zadranke se opet bude ne želeći propustiti priliku za skidanje etikete “samo domaćinske ekipe”. Brzim asistencijama na poziciju posta (Blažević), vrlo dobrom predstavom Marine Akšamović (16 koševa) te neizostavnim učinkom Ine Marin, Zadar je stigao do prve gostujuće pobjede. Ako je suditi po slavlju u Puli, i nes(p)retno ispuštenim bodovima u Požegi, ovo im sigurno neće biti zadnja.
Marija Mazija se nakon utakmice osvrnula na igru svojih košarkašica:
– Pred početak prvenstva nismo očekivale ovako dobar skor, no, sada se na ovom ne smijemo zaustaviti. Iskoristile smo našu dobru formi i uzele bodove u Puli. Iako nismo briljirale u svim segmentima igre, primjerice šutu za dva i skoku u napadu, uspjele smo ostvariti pobjedu – a to je najvažnije. Sve naše košarkašice odradile su odličan posao, Marina Akšamović s vrhunskih 35 minuta unatoč jakoj upali grla, Ina Marin, zatim Jeričević i Erslan s izvrsnom igrom u obrani…

BISKA PULA 64 – ZADAR 72

(15:18, 15:21, 18:19, 16:14)
PULA – SC Mirna Pattinaggio. Gledatelja: 150. Suci: Mario Ćuk (Rijeka), Dean Hafner (Pazin).
BISKA PULA : Đukić 16 (1-2), Premasunac 16 (6-15), Mandić, Cvjetković, Paris, Percan, Konjević, Modrić 10 (1-1), Ramljak 4, Škorić 18 (2-2). Trener: Ivan Đukić.
ZADAR: Sikirić 8, Sesar 2, M. Erslan, Kovačević, Jeričević 2, Skroče, A. Erslan 7 (1-2), Marin 26 (4-6), Blažević 6 (0-2), Majstorović 5 (3-3), Akšamović 16, Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Biska Pula 24-46 (52%); Zadar 17-43 (39,5%).
Šut za tri: Biska Pula 2-12 (16,7%, Đukić, Modrić); Zadar 10-23 (43,5%, Marin 6, Sikirić 2, A. Erslan 2).
Slobodna bacanja: Biska Pula 10-20 (50%); Zadar 8-13 (61,5%)
Skokovi: Biska Pula 35 (9); Zadar 26 (6).
Osobne pogreške: Biska Pula 18; Zadar 20.