Foto: Marija Anđela Mikulić i Jure Leventić
Sinoć je u Splitu, u prepunoj velikoj dvorani Gripe, održan veliki koncert “Srce za Ugandu”, s plemenitim ciljem izgradnje nove misije u Ugandi. Koncert je okupio brojne poznate izvođače duhovne glazbe, Vanessu Mioč, fra Marina Karačića, sestre Palić, sestre Ramljak, zbor Mihovil, a pridružili su im se i Dražen Zečić i klapa Cambi koja je bila iznenađenje večeri, s klapskim izvedbama duhovnih pjesama.
– Bogu hvala, više od 6.000 srca kucalo je kao jedno. Atmosfera u dvorani jasno je govorila kako smo ovim koncertom i sami primili. I to je ono što je važno. Kad darujemo i sami primamo. Lijepo je bilo u zajedništvu tolikih ljudi slaviti Krista. Veselimo se vidjeti da su ljudi prepoznali ovaj događaj i odazvali se na njega. Došli su pomoći, a vjerujem da su i sami stostruko primili. I to je ono najljepše, kad darujemo i sami primamo, istaknuo je nakon održanog koncerta don Ivan Zovko koji je predvodio molitveni nagovor tijekom koncerta.

Foto: Marija Anđela Mikulić i Jure Leventić
– Sinoćnji je koncert otvoren dirljivim kadrovima iz Ugande, koji su se smjenjivali na video zidu, a koje snimio naš misionar koji i započinje gradnju misije u Ugandi. Središnji dio koncerta bio je molitveni nagovor koji je bio baziran na evanđelju o Kristovom miru koji je dao svojim učenicima nakon Uskrsnuća, miru koji nam je itekako potreban, dodao je don Ivan, a ponajbolji izvođači duhovne glazbe sinoć su, zajedno s publikom, zaista dali svoje cijelo srce za Ugandu.
Dražen Zečić je posebno dirnuo publiku kada je izveo pjesmu „Rajska Djevo kraljice Hrvata“, a uz poznate duhovne pjesme koje je brojna publika pjevala u glas, koncert je završen zajedničkom izvedbom skladbe „Jerihonske zidine“.

Foto: Marija Anđela Mikulić i Jure Leventić
Svakako, vrhunac koncerta bio je trenutak kada je putem video zida puštena poruka zahvale i blagoslova misonara don Jakoslava Banića i snimka don Jakoslava zajedno s velikom grupom djece iz Ugande koja su u glas vikala: „Hvala Hrvatska, Hvala Splite, Hvala Gripe!“
Sinoćnji je koncert organizirala Župa Gospe Fatimske iz Splita, uz podršku brojnih volontera.
Koncert je u potpunosti bio humanitarnog karaktera te sav prihod od koncerta ide isključivo za potrebe izgradnje nove misije u Ugandi, u sklopu koje će biti pastoralno-edukacijski centar za djecu i mlade, crkva, utočište za najsiromašnije, osnovna škola i dječji vrtić.
A akcija „Srce za Ugandu“ se nastavlja, pa tako svi koji nisu bili u mogućnosti sinoć biti na Gripama svoj doprinos izgradnji misije u Ugandi mogu dati direktnom uplatom na sljedeći račun.
Vlasnik računa: Župa Prečistoga Srca Marijina (Gospa Fatimska) Blatine 8,21000 Split
Opis plaćanja: Donacija Srce za Ugandu
Banka: OTP banka d.d.
Broj računa: HR7224070001100569099
Šifra namjene: CHAR
Poziv na broj : HR99
BIC (Swift) kôd: OTPVHR2X
najnovije
najčitanije
Svijet
Katastrofalni potres
U Venezuelu stiglo 1.600 stranih spasilaca. Traje potraga za preživjelima, ponegdje i golim rukama
Županija
otok vir
Postavljeno devet novih tuševa od Radovanjice do Prezide
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Županija
novalja
Šampionsko zvono otišlo u Kolan, ovan MIH farme najbolji na 24. izložbi paške ovce
Zadar
mediteraneo
Kazalište lutaka Zadar poziva na besplatnu radionicu koju vodi Igor Tretinjak
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda