Utorak, 30. travnja 2024

Puntamičani “u sridu”

06.12.2008. 23:00

Borik-Puntamika ubilježila je lakše nego što se očekivalo petu pobjedu svladavši u Jazinama Alkara te tako završila polusezonu s odličnim izgledima za Ligu za prvaka.
Sinjani jednostavno cijelu utakmicu nisu pronalazili rješenje kako zatvoriti reket koji su Puntamičani probijali kako su god htjeli. Podatak da su čak 42 koša dali iz reketa i da su limitirali inače vrlo skočnu momčad Alkara na samo dva napadačka skoka oslikava da Sinjani nisu imali priliku ozbiljnije zaprijetiti.
Utakmica je od osme minute kad je Žorž pogodio koš i izborio dodatno bacanje (15:12) krenula u jednom smjeru i Puntamičani nisu više dopustili Alkaru da se približi. Druga četvrtina je ponudila odličnu igru domaćih košarkaša koji su na krilima raspoloženih Čiklića i Žorža sa serijom od 11:0 otišli na velikih 16 koševa prednosti (33:17). Kuriozitet je da je Alkar prvi koš u drugoj četvrtini dao tek nakon skoro sedam minuta igre i obrana Borik-Puntamike je u tim trenucima bila neprobojna. Do kraja poluvremena su se Sinjani malo probudili pa su na odmor otišli za njih neloših minus 11 koševa (42:31). Drugi dio je bio nastavak dominacije “zelenih” koji su koševima Čiklića i Mrve podizali prednost da bi kraj treće četvrtne pripao Žoržu koji je s osam uzastopnih koševa odveo utakmicu u mirne vode (61:41). Četvrta četvrtina je bila čista formalnost u kojoj je uspio nekoliko minuta skupiti i najmlađi Josip Ceranja koji se tako i upisao u strijelce (3 poena).
Odlična obrana Puntamičana i ujednačen učinak svih igrača bili su nerješiva enigma za gostujuće košarkaše. Ipak učinci Čiklića 22 koša, četiri skoka, tri asistencije i tri ukradene lopte te Žorža koji je odigrao najbolju utakmicu od početka sezone sa 17 postignutih koševa uz stopostotan učinak, te pet uhvaćenih lopti, dvije ukradene lopte i dva uspješna dodavanja.

BORIK-PUNTAMIKA – ALKAR 82:63

(22:17, 20:14, 19:13, 21:19)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 200. Suci: Josip Radojković (Split), Andrej Sušanj (Rijeka) i Gordan Terlević (Kastav).
BORIK-Puntamika: Čiklić 22 (6-7), Dundov 4, Bulić, Pavić, Petani 5, Dević 9 (2-2), Mrva 12 (2-3), Šarlija 9 (1-2), Jurjević 1 (1-2), Žorž 17 (5-5), Ceranja 3 (1-1), Đugum. Trener: Tihomir Bujan.
ALKAR: Omrčen, M. Modrić 2, Z. Režić 8 (2-4), Gaurina 11 (1-2), S. Modrić 11 (3-4), Džapo 10 (4-4), Blajić 7, Klarica, Ćurković 10 (1-2), Ramljak 4, S. Režić. Trener: Zoran Nikolić.
Šut za dva: Borik-Puntamika 29-48 (60%); Alkar 20-42 (48%).
Šut za tri: Borik-Puntamika 2-17 (12%); Alkar 4-13 (31%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 18-22 (82%); Alkar 11-16 (69%).
Skokovi: Borik-Puntamika 36 (28+8); Alkar 20 (18+2).

IZJAVE

TIHOMIR BUJAN, trener BORIK-PUNTAMIKE:
– Čestitao bih svojim momcima. Mislim da smo u ovom prvom dijelu sezone napravili vrlo dobar posao s obzirom da smo imali četiri domaće utakmice, a imamo pet pobjeda. Imamo dobar kapital pred ostatak sezone u kojoj nas čekaju pet domaćih susreta, izuzetno teške utakmice u kojima ćemo tražiti bodove za Ligu za prvaka. Što se tiče utakmice, mislim da smo odigrali odličnu obranu i nismo dopustili njihovim igračima da se razigraju. Sveli smo ih na 60 koševa i nisu jednostavno imali šanse za pobjedu. Još jednom čestitke mojim igračima ne samo na ovoj pobjedi nego na dosad pruženom u polusezoni.
ZORAN NIKOLIĆ, trener Alkara:
– Zaslužena pobjeda Borik-Puntamike, moja momčad nije kvalitetno odgovorila u segmentu individualne obrane, jer su domaći košarkaši vrlo sposobni u otvaranju reketa, odlično čitaju protivničke obrane i tu su nas iskažnjavali.

A1 LIGA KOŠARKAŠA

Rezultati 9. kola: Borik-Puntamika – Alkar 82:63, Dubrava – Cedevita 84:95, Kvarner – Šibenik 78:91, Dubrovnik – Trogir, Svjetlost – Zabok.
Cedevita 17, Šibenik 15, Borik-Puntamika 14, Kvarner  13, Dubrava, Zabok, Trogir i Alkar 11, Svjetlost  i Dubrovnik 11.
Raspored 10. kola (10. siječnja 2009.): Borik-Puntamika – Cedevita, Trogir – Zabok, Dubrava – Dubrovnik, Svjetlost – Šibenik, Kvarner – Alkar.