Foto: Arhiva ZL
Grad Zadar pridružuje se obilježavanju Međunarodnog dana multiplog mijeloma, koji se svake godine obilježava 26. ožujka, s ciljem podizanja svijesti o ovoj rijetkoj i ozbiljnoj bolesti krvi.
Tim će povodom instalacija Pozdrav suncu od 19:00 do 23:00 sata biti simbolično osvijetljena u bordo/crvenu boju, koja predstavlja borbu protiv multiplog mijeloma i podršku oboljelima te njihovim obiteljima.
Multipli mijelom je zloćudna bolest koja se često otkriva u uznapredovaloj fazi zbog nespecifičnih simptoma, a u Hrvatskoj gotovo svakodnevno pogađa nove osobe. Upravo je zato cilj ove inicijative informirati javnost o važnosti pravodobnog prepoznavanja simptoma i dijagnoze, ali i poslati snažnu poruku solidarnosti.
Grad Zadar ovim simboličnim činom daje podršku svim oboljelima te se pridružuje globalnoj inicijativi podizanja svijesti o multiplom mijelomu.
Grad Zadar poziva građane da posjete Pozdrav suncu i svojim dolaskom podrže ovu važnu javnozdravstvenu kampanju.
najnovije
najčitanije
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Kultura
nin
Galerija Višeslav predstavlja opus Zvonimira Brkana, velikana hrvatske umjetničke fotografije
Hrvatska
sustav registracije
Uvode se registracijski brojevi za apartmane: Kreće obračun s iznajmljivanjem “na crno”
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?