Ovom pobjedom Fiorentina je skočila čak na četvrto mjesto, dok je Roma, hrvatskog stratega Ivana Jurića, ostala na 11. mjestu ljestvice.

Fiorentina je povela već u devetoj minuti kada je nakon lijepe akcije, ove nedjelje razigrani Moise Kean, zabio za 1-0. U 17. je bilo 2-0 nakon što je Beltran pogodio s bijele točke.

Izuzetno lijep pogodak postigao je za Romu Kone u 39. minuti. Naciljao je i pogodio s 20 metara iskosa, ali je na kraju taj gol vrlo malo značio rimskoj momčadi. Već u 41. minuti opet je Kean bio strijelac za 3-1, dok je Bove počekom drugog dijela pogodio za 4-1.

U 60. i 65. minuti igrač Rome Hermoso je zaradio dva žuta kartona i isključenje, a u 71. se dogodio novi udarac za Romu, Hummels je pogodio vlastitu mrežu za konačnih 5-1 domaćina.

Rezultati:

Fiorentina – Roma 5-1 (Kean 9, 41, Beltran 17-11m, Bove 52, Hummels 71-ag / Kone 39)

Inter – Juventus 4-4 (Zielinski 15-11m, 37-11m, Hitarjan 35, Dumfries 53 / Vlahović 20, Weah 26, Yildiz 71, 83)

Lazio – Genoa 3-0 (Noslin 21, Pedro 86, Vecino 90+5)

Monza – Venezia 2-2 (Kyriakopoulos 23, Đurić 44 / Ellertsson 15, Svoboda 39)

Parma – Empoli 1-1 (Charpentier 80 / Coulibaly 35-ag)

Subota:

Napoli – Lecce 1-0 (Di Lorenzo 73)

Atalanta – Verona 6-1 (De Roon 6, Retegui 9, 58, De Ketelaere 14, Lookman 29, 34 / Sarr 42)