Osvajačica srebrne medalje na nedavnim Olimpijskim igrama u Parizu te polufinalistica Wimbledona je do pobjede protiv 26-godišnje Australke stigla za sat i 35 minuta igre.

Vekić je već u prvom gemu meča napravila break i potom ga obranila do kraja seta dobivši taj dio igre za 6-4.

Breakom je Vekić otvorila i drugi set, povela je 3-1, no 147. tenisačica svijeta je izjednačila na 3-3. Vekić potom ponovo oduzima servis suparnici, ali ga odmah gubi za 4-4. U devetoj igri hrvatska tenisačica radi novi break, a zatim sigurno servira za 6-4 i 2-0 u setovima.

Bio je to njihov drugi međusobni susret, a u prvom, ove godine na Australian Openu, slavila je Birrell.

U drugom kolu Vekić očekuje bolja iz dvoboja Belgijanke Greet Minnen i Poljakinje Magdalene Frech. Donni je ovo deseti nastup na US Openu, a najdalje je dogurala do četvrtfinala 2019. godine.