Bila je ovo prva finalna borba na Igrama u Parizu, a brončane medalje u ovoj kategoriji osvojile su Tajvanka Shih Yi Wu i Brazilka Beatriz Iasmin Soares Ferreira.

Kontroverzna Alžirka Imane Khelif, čiji je nastup u ženskoj konkurenciji sporan zbog povišene razine testosterona, plasirala se u finale kategorije do 66kg, ona je u polufinalu jednoglasnom odlukom sudaca svladala Tajlanđanku Janjaem Suwannapheng, a suparnica u finalu bit će joj svjetska prvakinja Kineskinja Liu Yang koja je u polufinalu podijeljenom odlukom sudaca sa 4-1 svladala Tajvanku Nien Chin Chen.

Održane su polufinalne borbe boksača u kategoriji do 71kg, a nastup u finalu su nakon pobjeda 3-2 podijeljenom odlukom sudaca izborili Uzbek Asadhuja Mujdinhujaev i Meksikanac Marco Alonso Verde Alvarez koji su svladali Amerikanca Omarija Jonesa i Britanca Lewisa Richardsona.