18 C°

2. ŽNL

Kiks Sv. Mihovila, Raštanima meč lopta

24.05.2024. 09:30

Meč loptu, na svoj »servis« imat će Raštane u posljednjem kolu 2. ŽNL. Jedini rival glede borbe za titulu, Sveti Mihovil, kiksao je u gostima kod Podgradine u nadoknadi 15. kola. Završilo je podjelom bodova 1:1, čime je momčad iz Sutomišćice kolo prije kraja »kratka« za jedan bod u odnosu na Raštančane. Lovre Nekić u 42. minuti bio je redatelj velikog iznenađenja kada je zabio za 1:0 domaćina. Samo što je lopta krenula sa sredine igrališta, gosti s Ugljana u 43. preko Zelenčića vraćaju egal. Mreže su do kraja susreta mirovale i poprilično pognutih glava igrači Mihovila vraćali su se kući. U posljednjem će kolu na svojem terenu dočekati posljednjeplasirano Vrčevo i nadati se kako će Arbanasi u gostima u Raštanima izvesti veliko čudo, kako bi titula ostala u Sutomišćici.

Igrali su još Vrčevo i Debeljak, koji su zaključili pretposljednje kolo lige. »Prekobrdski derbi« opravdao je očekivanja po pitanju golova. Završilo je 3:2 za goste. Ipak, domaćini su poveli preko Srdarovića u 14. minuti. Gosti pak »uzvraćaju udarac« preko Ročaka u 33. i 52. minuti. Oba puta, prvi topnik Debeljaka, bio je precizan s bijele točke. Domaćini ipak donose novu neizvjesnost u 69. minuti kada zabija Jozinović, ali dvije minute prije kraja Marinović stavlja »točku na i«.

15. kolo

PODGRADINA       1

SV. MIHOVIL       1

PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Mijić i Narančić. Strijelci: 1:0 L. Nekić (42’), 1:1 Zelenčić (43’).

PODGRADINA: Zubčić, Baričević, Žuža, R. Nekić, David Nekić, Dino Nekić, Rodić, K. Nekić, Klanac, Pedić, B. Nekić.

SV. MIHOVIL: Fantov, M. Kolega, Vojvodić, D. Kolega, Vidov, Zelenčić, Cukar, Ortulan (od 59’ Gotovina), J. Kolga, Pedišić, Anić.

20. kolo

VRČEVO  2

DEBELJAK  3

GLAVICA – Igralište Drežlovac. Sudac: Tomslav Kuman. Pomoćnici: Žilić i Lerga. Strijelci: 1:0 Srdarović (14’), 1:1 Ročak (33’), 1:2 Ročak (52’), 2:2 Jozinović (69’), 2:3 Marinović (71’).

VRČEVO: Galešić, Šimunac (od 56’ Smokrović), Brekalo, Jozinović, J. Števanja, Stojčević (od 73’ Š. Marinović), Birkić (od 73’ Jakara), Dević (od 46’ I. Števanja), Galac, Katuša, Srdarović (od 58’ M. Marinović). Trener: Damir Pankasz.

DEBELJAK: Kovačević, T. Torbarina, Smolić, Gambiraža, Strenja, Demo, J.Smolić (od 82’ Marić), Ročak, K. Torbarina, A. Smolić (od 58’ Peričić), Mitrović (od 46’ Marinović). Trener: Tomislav Strenja.