Utorak, 30. travnja 2024

Rogaška svladana, u finalu sa Zrinjskim

15.09.2016. 22:00

U polufinalu memorijalnog turnira „Marijofil Džidić” u Mostaru košarkaši Zadra su pobijedili slovenskog prvoligaša Rogašku rezultatom 70:64.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Zadrani su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili s 14 razlike, a kasnije su imali i dvadesetak poena prednosti. U završnici je Rogaška smanjila zaostatak, ali nije ugrozila pobjedu Zadra, koji će tako u finalu u subotu od 19 sati, igrati protiv domaćina Zrinjskog, kojeg vodi Hrvoje Vlašić, a koji je u prvom polufinalu bio bolji od Kaknja.
Najbolji u zadarskim redovima bili su Boris Barać sa 19 poena i Ivan Marinković sa 14, a za istaknuti je i da je prve koševe u dresu Zadra postigao Kristijan Krajina (8 poena, 6 skokova za 16 minuta). Momčad Ante Matulovića nije imala dobru šutersku večer (2-17 za tri), ali joj je zato sinoćnja utakmica defanzivno bila najbolja u pripremnom razdoblju.
ROGAŠKA – ZADAR 64:70
(23:22, 15:15, 8:22, 18:11)
ROGAŠKA: Ferme 11, Johns 16, Vujačić, Fon 2, Šantelj, Darwin 6,  Gruškovnik 2, Djuranović 10, Kavaš 7, Šakotić 10. Trener: Damijan Novaković.
ZADAR: Tomas, Marić 2, Vladović 12, Jelenković, Krajina 8, Jurica,  Špaleta, Brzoja 7, Marinković 14, Barać 19, Vrkić, Mazalin 8. Trener: Ante Matulović.