Utorak, 30. travnja 2024

EUROPSKA LIGA

Sevilla pregazila Manchester United za polufinale: Bizarne pogreške gostiju obilježile susret

Autor: Robert Hrkać

20.04.2023. 23:04

Sevilla je još jednom dokazala da je Europska liga njihovo natjecanje. Naime, Andalužani su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala pregazili Manchester United na svom Sanchez-Pizjuanu s 3 : 0 te su s ukupnih 5 : 2 izborili polufinale.

Marokanski napadač En-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 8. minuti nakon nevjerojatne pogreške Harryja Maguirea. Mladi francuski branič Loic Bade povisio je na 2 : 0 u 47. minuti, zabivši glavom nakon ubačaja iz kornera našeg bivšeg reprezentativca Ivana Rakitića.

Šlag na tortu velike pobjede Seville stavio je sjajni En-Nesyri u 81. minuti, koji je ovaj put kaznio nespretnost Davida De Gee. Sevilla će u polufinalu igrati protiv Juventusa koji je izbacio Sporting.

Bayer Leverkusen nije dozvolio iznenađenje u uzvratu protiv belgijskog Royale Union SG-a te su trijumfirali na gostujućem terenu s visokih 4 : 1.

Za Apotekare su zabijali Diaby, Bakker, Frimpong i Hlozek, dok je za Royale utješni gol postigao Terho.