Utorak, 30. travnja 2024

Slabo izdanje oslabljenog sastava

Autor: Andrija Prović

28.02.2010. 23:00

U srazu 13. kola Druge HRL – jug, rukometašice Zadra u subotu su u Mocirama poražene od Vranjica. Konačnih 10:16 rezultat je tvrde utakmice obilježene agresivnim obranama, ali i brojnim greškama Zadranki koje u oslabljenom sastavu nisu mogle parirati raspoloženijoj gostujućoj ekipi. Nakon početne dekoncentracije, odnosno obostranih nerealiziranih prilika, Vranjic u 6. minuti postiže prvi gol. Isti je ujedno označio i početak 6:0 serije gostujućih, dok “bijele” svoj prvi pogodak pospremaju tek u 16. minuti.
Osim povećanja prednosti Vranjica, do poluvremena se ništa značajnije ne mijenja te se na odmor odlazi s 4:11. Budući da Damir Samaržija zbog ozljeda nije mogao računati na puni sastav, Zadranke niti u drugom dijelu ne uspijevaju promijeniti tijek dvoboja, dok Vranjic na kraju slavi s 10:16. Rukometašice iz Mocira u nastavku prvenstva svoju će priliku tražiti prvenstveno u susretima s klubovima sa začelja, Makarskom, Orkanom i Metkovićem, a u sljedećem ih kolu očekuje teško gostovanje u Sinju.

ZADAR10 (4) – VRANJIC16 (11)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 50. Suci: Mate Milić, Ante Stipandžija(oba Šibenik).
ZADAR: Smoljo, Nekić, Šare, Stojanov, Jurčević, Hrboka 2, Rončević, P. Maruna, Pinčić 1, Katarić 5, Bilaver, Bokanović 2, Pažin, M. Maruna. Trener: Damir Samaržija.
VRANJIC: Andabaka, Rubelj, Boko 1, Boban, Nuhanović 3, Sikirica, Gotovac 2, Duran 3, Jakšić 1 (1), Bešker 1, Maraš 5, Biturjac, Lerković, Kušanin. Trener: Ante Božić.
Sedmerci: Zadar 0 (1); Vranjic 1 (3).
Isključenja: Zadar 2 minute, Vranjic 2 minute.

Druga liga rukometašica

Rezultati 13. kola: Zadar – Vranic 10:16, Metković – Kaštela 18:30, Dalmatinka – Sinj 29:22, Makarska – Split 24:36, Knin – Orkan 29:19.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Dalmatinka 11 9 1 1 313:254 19
Sinj 11 9 0 2 320:234 18
Split 10 8 1 1 295:229 17
Vranjic 11 8 0 3 267:195 16
Knin 11 6 0 5 301:282 12
Kaštela 11 5 1 5 278:262 11
Zadar 10 3 1 6 210:242 7
Makarska 11 2 0 9 262:344 4