Foto: Arif Sitnica
Nogometni klub Sabunjar ima priliku zaigrati na kvalitetnom terenu otkako je otvoren novi umjetni travnjak s reflektorima. Takav sportski teren omogućit će im da budu organizatori i domaćini raznih utakmica, treninga i sportskih događaja, što je zasigurno od velikog interesa za razvoj lokalnog nogometa.
Načelnik Privlake, Gašpar Begonja, otkrio je kako je izgradnja novog travnjaka trajala oko pet godina, a danas je održano službeno otvaranje pomoćnog igrališta povodom čega su mlađe nogometne nade organizirale jedan dječji turnir u tri kategorije. Voditelj škole nogometa NK Sabunjar je Jurica Zanki, a pioniri i mlađi pioniri se natječu u Dalmatinskoj ligi, dok se kadeti, tiči i papaline natječu u Županijskog ligi.

– Gradnja je trajala preko pet godina dok smo uredili pitanje vlasništva i ostalo. Iako je Privlaka općina s visokim indexom razvijenosti, nismo dobili EU natječaj u vrijednosti jednog milijuna eura. Međutim, zato smo prošli na natječaju Ministarstva turizma i sporta s kojim smo pokrili jednu šestinu troškova, dok smo ostatak prikupili uz pomoć lokalnih turističkih zajednica koje financijski podupiru NK Sabunjar, kazao je načelnik Begonja.
Pored toga, načelnik Begonja kaže kako su s novim travnjakom dobili najbolje moguće uvjete u Županiji s obzirom na to da uz reflektore nogometaši mogu trenirati i tijekom noći. Zbog mogućnosti kvalitetnijeg okupljanja i treniranja načelnik vjeruje da će mlađi naraštaji još više napredovati na svom nogometnom putu.

Upravo zato ne planiraju stati s nadogradnjama, pa tako za iduću godinu imaju u planu izgraditi i novu svlačionicu.
– Iduću godinu planiramo izgraditi novu svlačionicu. To je zasigurno od velikog značaja za sve članove NK Sabunjar zato što će imati priliku igrati na kvalitetom terenu koji će našu lokalnu školu nogometa zaista podignuti na jednu višu razinu, istaknuo je načelnik.
Predsjednik Županijskog nogometnog saveza, Darko Banić najavio je kako će pomoći u opremanju nove svlačionice.

– Igralište predstavlja velebni objekt koji može biti na ponos Privlaci, ali i čitavoj Zadarskoj županiji. Zasigurno će svi klubovi dolaziti ovdje kako bi odigrali svoje utakmice. Premda Županijski nogometni savez nije značajno pridonio sredstvima u izgradnji travnjaka, svakako ćemo pomoći u opremanju nove svlačionice.
Isto je obećao i predsjednik HNS-a, Marijan Kustić, koji nažalost nije stigao na ovo svečano otvaranje, ali će se pridružiti naknadno, kazao je Banić, dok je mjesni župnik fra Žarko Relota blagoslovio novo igralište i sve prisutne uz želju da nikada ne bude prazno i da bude što manje ozljeda, ali i psovki.
najnovije
najčitanije
Svijet
Katastrofalni potres
U Venezuelu stiglo 1.600 stranih spasilaca. Traje potraga za preživjelima, ponegdje i golim rukama
Županija
otok vir
Postavljeno devet novih tuševa od Radovanjice do Prezide
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Županija
novalja
Šampionsko zvono otišlo u Kolan, ovan MIH farme najbolji na 24. izložbi paške ovce
Zadar
mediteraneo
Kazalište lutaka Zadar poziva na besplatnu radionicu koju vodi Igor Tretinjak
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda