FINANCIJSKA AGENCIJA
REGIONALNI CENTAR SPLIT
Mažuranićevo šetalište 24b 21000 Split
Klasa: O/110-10/25-01/507
Split, 29.04.2025.
Na temelju članka 45. Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona (NN 93/14) te članka 247. Stečajnog zakona (NN 71/15, 104/17, 36/22 i 27/24), povodom zahtjeva za prodaju kojeg je dostavio Trgovački sud u Zadru poslovni broj ST-335/2024 u stečajnom postupku nad dužnikom
Stečajna masa iza HERES d.o.o. u stečaju, 23000 Zadar Put Gazića 14A, OIB: 35463384625, zastupanom po stečajnom upravitelju
MARICA NEKIĆ, 23000 ZADAR, PUT GAZIĆA 14A, OIB: 75245904208
radi provedbe prodaje u stečajnom postupku, Financijska agencija objavljuje sljedeći
POZIV NA SUDJELOVANJE U ELEKTRONIČKOJ JAVNOJ DRAŽBI
Pozivaju se ponuditelji da pristupe elektroničkoj javnoj dražbi za predmet prodaje prema uvjetima kako slijedi:
- PODACI O PREDMETU PRODAJE
Opis predmeta prodaje:
Predmet prodaje su:
-
Nekretnina oznake kat. čest. 13595/2, zk. ul. 11347 k.o. Vir, dvorište površine 3836 m2 i gospodarska zgrada Soldatica površine 80 m2, ukupne površine 3916 m2, Soldatica, ukupne površine 3916 m2, u naravi predstavlja građevinsko zemljište površine 3916 m2. Nalazi se na adresi Vir – Soldatica, Virski put – Soldatica VII, 23234 Vir;
- Nekretnina oznake kat. čest. 13597/1, zk. ul. 12383 k.o. Vir, dvorište površine 167 m2 i gospodarska zgrada 3 m2, Soldatica, kuća 50 m2, Soldatica, u naravi kuća – jedinica dvojnog objekta (P+1), ukupne neto korisne površine 80 m2, i dvorište površine 167 m2, ukupne površine 220 m2. Objekt je nedovršen i devastiran. Nalazi se na adresi Vir – Soldatica, Virski put 133, 23234 Vir.
- NAČIN I UVJETI PRODAJE
Način prodaje:
Za predmet prodaje provodi se prva elektronička javna dražba.
Prva elektronička javna dražba počinje:
-
za nekretninu opisanu pod brojem 1) dana 29.04.2025.g. u 15:00:00 sati.
Elektronička javna dražba završava 23.07.2025.g. u 11:59:59 sati.
Ponude se prikupljaju elektroničkim putem od 09.07.2025.g. s početkom u 12:00:00 sati do 23.07.2025.g. u 11:59:59 sati.
Iznos, rok i način uplate jamčevina za nekretninu opisanu pod 1):
U elektroničkoj javnoj dražbi kao ponuditelji mogu sudjelovati samo osobe (pravne i fizičke) koje su prethodno dale jamčevinu u iznosu od 64.700,00 EUR.
Jamčevina se uplaćuje od dana objave ovog poziva te na računu Agencije mora biti evidentirana najkasnije 30.06.2025. godine. Uplate evidentirane na računu Agencije nakon 30.06.2025. neće se smatrati valjanim uplatama i tim uplatiteljima neće biti omogućeno sudjelovanje u elektroničkoj javnoj dražbi. U slučaju uplate jamčevine putem instant plaćanja potrebno je paziti na opće uvjete te voditi računa o tome da sredstva budu na računu Agencije do datuma objavljenog u pozivu na sudjelovanje.
Jamčevina se uplaćuje na poseban račun Agencije i to IBAN: HR3323900011300028779, Primatelj: Financijska agencija, Model: HR35.
-
za nekretninu opisanu pod brojem 2) dana 29.04.2025.g. u 15:00:00 sati.
Elektronička javna dražba završava 23.07.2025.g. u 12:59:59 sati.
Ponude se prikupljaju elektroničkim putem od 09.07.2025.g. s početkom u 13:00:00 sati do 23.07.2025.g. u 12:59:59 sati.
Iznos, rok i način uplate jamčevina za nekretninu opisanu pod 2):
U elektroničkoj javnoj dražbi kao ponuditelji mogu sudjelovati samo osobe (pravne i fizičke) koje su prethodno dale jamčevinu u iznosu od 5.870,00 EUR.
Jamčevina se uplaćuje od dana objave ovog poziva te na računu Agencije mora biti evidentirana najkasnije 30.06.2025. godine. Uplate evidentirane na računu Agencije nakon 30.06.2025. neće se smatrati valjanim uplatama i tim uplatiteljima neće biti omogućeno sudjelovanje u elektroničkoj javnoj dražbi. U slučaju uplate jamčevine putem instant plaćanja potrebno je paziti na opće uvjete te voditi računa o tome da sredstva budu na računu Agencije do datuma objavljenog u pozivu na sudjelovanje.
Jamčevina se uplaćuje na poseban račun Agencije i to IBAN: HR3323900011300028779, Primatelj: Financijska agencija, Model: HR35.
Ako je najpovoljnija valjana ponuda dana u zadnjih deset minuta prije isteka roka koji je u pozivu na sudjelovanje u elektroničkoj javnoj dražbi određen kao vrijeme završetka prikupljanja ponuda, prikupljanje ponuda produživat će se za deset minuta od svake posljednje najpovoljnije valjane ponude sve dok ne protekne deset minuta od posljednje najpovoljnije valjane ponude.
Ponuda se smatra prihvaćenom kada je sustav elektroničke javne dražbe ponuditelja obavijestio da je njegova ponuda evidentirana kao valjana. Ponuda mora biti evidentirana u sustavu elektroničke javne dražbe prije isteka vremena koje je naznačeno kao vrijeme završetka elektroničke javne dražbe (odnosno prije isteka produljenog nadmetanja) da bi se ista smatrala predanom u tijeku nadmetanja.
Ostali uvjeti prodaje predmetnih nekretnina (utvrđena vrijednost predmeta prodaje; prodajna cijena, plaćanje poreza i pristojbi u svezi s prodajom; početna cijena za nadmetanje; iznos dražbenog koraka) mogu se pronaći na mrežnim stranicama Financijske agencije.
Podaci o mjestu i vremenu razgledavanja te osobi zaduženoj za kontakt:
U dogovoru sa stečajnom upraviteljicom na mob. 091/789-3583, svaki radni dan od 9 do 14 sati, uz uplatu troškova razgledanja najkasnije zadnjeg dana objave poziva na sudjelovanje u dražbi.
Financijska agencija

najnovije
najčitanije
Hrvatska
Mirno okupljanje
Šest intervencija Hitne pomoći na velikom prosvjedu u Zagrebu, policija nije imala posla
Zadar & Županija
Ovisnost o sezoni
Imamo najsezonskiji turizam u Europi. Pogledajte koliko Zadarska županija ovisi o ljetnim mjesecima
Ostali sportovi
Velika pobjeda
Veliki uspjeh hrvatskih malonogometaša na Socca svjetskom prvenstvu: Hrvatska u polufinalu SP-a ide na Brazil, Nino Jurjević Adžić zabio Grcima
Hrvatska
Istraga još traje
Što je izazvalo katastrofalni požar kod Omiša? Istražitelji pregledavaju desetke snimki i čekaju nalaze vještaka
Zadar & Županija
Zadarskim ulicama
Oldtimeri zavladali Kalelargom: Jubilarni rally „100 kilometara Zadra“ povezao gradsku povijest i automobilsku baštinu
Crna Kronika
Dobio kaznu
SVE JE TO OD VOTKE Uzbekistanac pijan završio na zadarskoj Hitnoj pa psovao policajca
Zadar
DRAMATIČAN TRENUTAK
‘JOŠ SAM U ŠOKU’ Majka s djetetom doživjela šok kod Supernove: ‘Gospođa mi još…’
Zadar
‘ZA OVO MORAŠ BITI DNO DNA’ Prizor sa Smiljevca razbjesnio Zadrane: ‘Nepojmljivo mi je…’
Crna Kronika
kod trgovačkog centra
Policija objavila detalje teške nesreće u Zadru: 74-godišnjak udario dijete i dječja kolica
Županija
REPORTAŽA