Foto: Osobna arhiva
Erol Gaši, bivši potpredsjednik zadarskog SDP-a te savjetnik Biljane Borzan u Europskom parlamentu, priložit će kandidaturu za Predsjedništvo SDP-a Hrvatske te kandidaturu za Glavni odbor te stranke, objavio je u svom podužem statusu na Facebooku. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:
– Četrnaest godina u SDP-u. Kao da je jučer bilo, kad sam ispunio pristupnicu i dao je u ruke Omerki Šarić-Frantin, tadašnjoj stručnoj suradnici i gradskoj vijećnici. Nepune tri godine kasnije, u lipnju 2013. godine prisegnuo sam kao gradski vijećnik i odradio, usudim se reći dva korektna mandata u Gradskom vijeću. Bilo je to doba puno konstruktivnijih rasprava, s puno manje vrijeđanja, pa i puno više kućnog odgoja nego danas. Danas, usudim se reći, nije to nivo kakav naš Zadar zaslužuje. Nakon dva odrađena mandata, dobio sam u ruke zahtjevan posao povjerenika, kako bih doveo u red Županijsku organizacije kojoj je stanje na terenu imalo status spaljene zemlje.
Prihvatio sam se toga, svjestan odgovornosti koju taj posao nosi, pa sam se kod sastavljanja liste za Županijsku skupštinu stavio na posljednje, 31. mjesto. Poruka je bila jasna, ako će SDP nastavit svoj posao u oporbi, otvorit ću vrata nekim novim licima, a svoj politički put staviti u mirovanje. Tako je i bilo, pa mislim da sam jedan od rijetkih, ako ne i jedini u proteklom mandatu koji je sastavljao listu tako da sam završim bez ikakve uloge u predstavničkim tijelima. Kvalitetna imena poput Jure Zubčića, Vedrane Mišković i Helene Mikulandre konačno su otvorile put do medija i županijskom SDP-u, dokazujući da se kvalitetnim radom možemo nametnuti i u tom okruženju. Otvorilo je to posljedično i jedan drugi put za mene, pa sam na poziv naše najbolje eurozastupnice Biljane Borzan u siječnju prošle godine do kraja mandata preselio u Bruxelles kako bismo dovršili započeti posao u ovom mandatu. I odradili smo to svi zajedno kako treba, a Biljana je još jednom dokazala kako na tom europskom putu itekako ima svoje mjesto.
Ja osobno svoju priču u Bruxellesu privodim kraju, jedna lasta se vraća doma. Nakon četrnaest godina u stranci i svega gore nabrojanog, spreman sam na još jedan izazov. Uz kandidaturu za Glavni odbor, priložit ću i kandidaturu za Predsjedništvo SDP-a Hrvatske! Upravo različit način glasanja pokazat će koliko sam prepoznatljiv na nivou cijele Hrvatske i jesam li zaslužio glas svojih drugarica i drugova u ovom mandatu. Mnogi me znaju, mnogi i ne. Oni koji me znaju, vjerujem da je po dobrom, oni koji me ne znaju, tu sam da me upoznaju. Govorili su nam dosta puta da propadamo, ali još će se oni nas nagledati! Živio nam naš SDP, napisao je u svojoj objavi.
najnovije
najčitanije
Nogomet
Reakcije
Heroj Petar Sučić nakon Gane:’ Gol posvećujem trudnoj supruzi i bebi! Godine? Nebitne, moraš raditi najbolje što znaš’
Županija
čuvari tradicije
Maraška fest u Svetom Filipu i Jakovu slavi voćku koja je othranila generacije: ‘To je omaž našem kraju’
Hrvatska
Borbena moć 26
Hrvatska vojska sa saveznicima uvježbavala odgovor na nuklearno-biološko-kemijske ugroze
Hrvatska
javno savjetovanje
Split planira zabraniti noćnu prodaju alkohola tijekom turističke sezone
Hrvatska
hodaj za liku
‘Gospić nije deponij, Lika nije periferija’: Građani zatražili hitnu sanaciju otpada
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Zadar
MARKO ČULINA