Foto: Luka Jeličić
Nakon što je Grad Zadar objavio kako se kreće s novim režimom identificiranja prometnih prekršaja uz scan vozilo, ali i postavljanja kamera koje će pratiti prometne prekršaje, gradski vijećnik i predsjednik SDP-a Zadar Erol Gaši oglasio se na društvenoj mreži Facebook. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:
“KAKO JE GRAD ZADAR ODLUČIO KAŽNJAVATI GRAĐANE ZA VLASTITI NERED U PROSTORU
Vidim da se gradonačelnik Erlić hvali s uvođenjem reda u promet i novim akvizicijama s kojima će kažnjavati građane koji nepropisno parkiraju.
I sve je to super, reda mora biti.
Ono što nije super je nered koji je stvoren u prostoru upravo od gradske vlasti pa naši sugrađani zapravo ni nemaju gdje parkirati i vrte se kao mačak oko vruće kaše tražeći minimum prostora kako bi se negdje uspjeli ugurati sa svojim vozilom.
Za taj nered nisu krivi građani nego gradska vlast koja je godinama stavljala problem nedostatka parkirališnih mjesta po strani i nije učinila apsolutno ništa da svojim sugrađanima olakša probleme u prometu.
Hvaljenje parkirališnim mjestima na Ravnicama su uvreda zdravom razumu jer parkirališna mjesta na Ravnicama postoje i sada, samo je novost da će besplatan parking postati parking s naplatom.
Gradonačelnik je pompozno najavljivao gradnju javnih garaža. Gdje su? Koliko je novca izdvojeno u projekcijama proračuna za 2027. i 2028. godinu za izgradnju javnih garaža?
Da nije bilo SDP-a, prodao bi se i prostor HAK-a pa ni tih parkirališnih mjesta ne bi bilo u skoroj budućnosti.
Gradska vlast je sve ove godine neumorno radila i radi na stvaranju apsolutnog prometnog kaosa i gradskog labirinta u kojemu se s vremenom izgubio i GPS dok se rokovi kod radova probijaju redovito i nisu nikakva iznimka nego pravilo.
O kvaliteti radova nekih izvođača su već napisani romani. Šahtovi iznad ceste, ispod ceste, raspad asfalta u roku nekoliko mjeseci, kopanje iznova na tek završenim prometnicama, ostavljanje neasfaltirane rupe sa znakom radova mjesec dana nakon otkopavanja (kod Vruljice i sad postoji jedna takva koja čeka na dva kilograma asfalta)…
Nadalje, što je u prometu stvaran veći kaos, to su Obale i lučice i komunalno redarstvo postajali sve stroži, pa se s vremenom izgubila i tolerancija od 10-15 minuta za plaćanje parkinga.
Danas je sasvim normalna pojava da roditelj odvede dijete u vrtić i u povratku do automobila u samo nekoliko minuta dobije kaznu Obala i lučica ili komunalnog redarstva.
Dakle, što veći kaos za što veće ispisivanje kazni je već neko vrijeme na snazi, a sezona tek dolazi.
I za kraj, još jednom moje pitanje s Aktualnog sata:
Gradonačelniče, kad će se otvoriti ulica Nikole Tesle koja je trebala biti dovršena u ožujku, a evo još malo pa i lipanj dolazi…?”, napisao je Gaši.
najnovije
najčitanije
Zadar
filmsko ljeto
Večeras kreće Kino Zona pod zvijezdama, otvara je nostalgična posveta malim kinima ‘Bilo jednom u kinu’
Zadar
'zdrav za 5'
Policija u Zadru obilježila Dan borbe protiv droga edukacijom građana i mladih
Zadar
Global Tech Weekend
SVJETSKI USPJEH ZADRANKE Sylvie Mutić na prestižnom festivalu s čelnicima brendova Dolce & Gabbana i La Martina
Plodovi zemlje i mora
Pluća mora
Masovno sidrenje ozbiljno ugrožava posidoniju u Jadranu
Košarka
Zadarski trener
BOMBA S GRIPA Danijel Jusup preuzima KK Split?
Županija
Sve se zatreslo
Srednje jak potres pogodio zadarsko područje: “Čulo se kao grmljavina”
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Crna Kronika
zagreb