Četvrtak, 18. travnja 2024

13 C°

Slavlje u Berlinu

RB Leipzig obranio naslov pobjednika Njemačkog kupa, od trojice Hrvata nijedan nije nastupio

03.06.2023. 22:41

BERLIN Nogometaši RB Leipziga obranili su naslov pobjednika Njemačkog kupa, oni su u finalu igranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali Eintracht iz Frankfurta sa 2-0 (0-0).

Strijelac prvog gola bio je Christopher Nkunku u 71. minuti, njegov je udarac s vrha kaznenog prostora na putu prema mreži pogodio dvojicu obrambenih igrača Eintrachta i prevario vratara Trappa, da bi na 2-0 povisio Dominik Szoboszlai u 85. minuti nakon proigravanja Nkunkua.

Joško Gvardiol zbog crvenog kartona u polufinalu nije konkurirao za nastup u momčadi RB Leipziga, Kristijan Jakić ostao je na klupi Eintrachta, dok Hrvoje Smolčić nije bio niti na klupi sastava iz Frankfurta.

RB Leipzig je u posljednjih pet godina četiri puta igrao u finalu Kupa, 2019. i 2021. je gubio finala od Bayerna i Borussije Dortmund, lani osvojio svoj prvi trofej u klupskoj povijesti svladavši u finalu Freiburg, a ove je sezone ponovio taj uspjeh.