17 C°

Treća NL Jug

Zadar petardom ispratio Omiš i vratio prvo mjesto

04.11.2023. 16:34

U derbiju 12. kola Treće NL Jug Zadar je danas s 5:0 na Stanovima svladao do ovog kola vodeći Omiš i ponovno preuzeo prvo mjesto. Zadrani imaju 25 bodova, jedan više od drugog Junaka i plus dva u odnosu na treći Hrvatski vitez, te četvrti Omiš. U vjerojatno najboljoj utakmici ove sezone Zadrani su poveli u četvrtoj minuti iz jedanaesterca, kojeg je realizirao Krešimir Luetić. Prethodno je vratar gostiju srušio Danyla Serbinova. Ukrajinac Serbinov u strijelce se upisao na isteku prvog poluvremena i povisio prednost svoje momčadi na 2:0. Svoj drugi gol na utakmici, i ukupno osmi u sezoni, postigao je Luetić u 60. minuti, koji se probio na diobu prvog mjesta najboljih strijelaca lige. Četiri minute nakon što je ušao u igru na 4:0 povisio je Josip Stojčević (80′), a konačnih 5:0 u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio je Šime Gregov.  Mogli su igrači Marina Oršulića i uvjerljivije slaviti, budući da je Anđelo Kordić u prvom poluvremenu pogodio vratnicu, a Luetić u drugom zatresao gredu.
Odlične domaće izvedbe, u kojim su s 4:0 svladali suparnike, imali su Hrvatski vitez i Primorac. Dva golove za Posedarce protiv Splita postigao je Mate Knežević (20′. 55′), a po jednom su mrežu suparnika pogodili Dominik Bačić (45′) i Vlatko Blažević (79′). Za Primorac u strijelce su se upisali Dino Kulaš (8′), Šimun Mrkić (30′) i Marin Vučković (89′), a vlastitu mrežu pogodio je Domagoj Poljak (41′). Biograjci su peti na ljestvici s 22 boda.
Redoslijed: 1. Zadar 25, 2. Junak 24, 3. Hrvatski vitez 23, 4. Omiš 23, 5. Primorac 22 boda…